Home Builder Awards KRZYSZTOF PRUSZYŃSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
KRZYSZTOF  PRUSZYŃSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
0

KRZYSZTOF PRUSZYŃSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016

0
0

Krzysztof  Pruszyński to jedna z najważniejszych postaci przełomu XX i XXI wieku, która przyczyniła się do dynamicznego rozwoju w Polsce i w Europie stalowych lekkich pokryć dachowych oraz elewacji.

To nie tylko świetny producent, ale także wielki wizjoner i kreator kultury systemów dachowych i ściennych. Dzięki Jego talentowi i wiedzy nasz kraj umocnił swoją pozycję w Europie jako lider i autorytet w branży stalowych lekkich obudów (postęp naukowy oraz technologiczny).

W 1985 r. założył firmę Blachy Pruszyński, a dzisiaj stoi na czele Grupy Pruszyński, która skupia ponad 20 podmiotów działających w kraju i poza granicami, między innymi w Czechach, na Ukrainie, w Rumunii, w Niemczech oraz na Węgrzech. Marka Pruszyński znana jest i szanowana zarówno w krajach Europy Wschodniej, jak i Zachodniej. Obecnie spółka rozwija sprzedaż do tak odległych regionów, jak Ameryka Południowa, Skandynawia, Afryka.

Do swoich największych sukcesów Krzysztof Pruszyński może zaliczyć systematyczny wzrost sprzedaży i systematyczne powiększanie przewagi nad konkurencją, a przede wszystkim  ogromną rozpoznawalność marki Blachy Pruszyński jako lidera rynku stalowych pokryć dachowych. Asortyment, jaki oferuje Spółka, jest niezwykle rozbudowany. Oprócz blachodachówek są to blachy trapezowe, kasety, panele oraz kasetony ścienne, rynny stalowe, płyty warstwowe z rdzeniem styropianowym i wełnianym, profile stalowe konstrukcyjne a także profile do suchej zabudowy. Poza tym, dzięki bardzo rozbudowanemu parkowi maszynowemu, firma jest w stanie wyprodukować wszelkiego rodzaju niestandardowe wyroby, jak np. kasetony łukowe, narożnikowe, przepierzenia itp.

W 2016 roku kierowana przez Krzysztofa Pruszyńskiego firma kontrolowała 40% rynku w budownictwie przemysłowym i 25% w budownictwie indywidualnym. Obecnie szczególną uwagę przykłada jednak do rozwoju oferty dla  sektora budownictwa przemysłowego.

W okresie ostatnich kilkunastu miesięcy uruchomił produkcję płyt warstwowych PIRTECH z rdzeniem ze sztywnej pianki poliuretanowej typu PIR. Nowo otwarta linia produkcyjna jest  największą inwestycją tego typu w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie. Rozszerzenie  asortymentu produkcyjnego o płyty warstwowe PIRTECH  przyczyniło się do tego, że oferta Grupa Pruszyński stała się kompletna i  atrakcyjna  z punktu widzenia obecnych i przyszłych klientów, albowiem firma jest w stanie dostarczyć komplet elementów dachowych oraz elewacyjnych na każdą inwestycję.

Grupa Pruszyński była dostawcą materiałów przy realizacji największych i bardzo ambitnych projektów w kraju i za granicą. Z ostatnich kluczowych inwestycji warto wspomnieć np. zakład Volkswagena we Wrześni, Hyundaia w Czechach, instalacje w elektrowniach Opole oraz Kozienice. Wcześniejsze projekty, to m.in. w modernizacja Portu Lotniczego Okęcie w Warszawie, budowa Portu Lotniczego w Modlinie, fabryka Toyoty w Wałbrzychu, tor kolarski w Pruszkowie oraz wiele centrów handlowych i logistycznych w całej Polsce. Bardzo dobre właściwości wyrobów budowlanych i usług oferowanych przez firmy Krzysztofa Pruszyńskiego potwierdzają bardzo dobre wyniki badań wykonywanych w polskich oraz zagranicznych akredytowanych laboratoriach, a szeroko rozbudowana Zakładowa Kontrola Produkcji umożliwia monitorowanie na bieżąco jakości wytwarzanych elementów. Wyroby budowlane z logo Blachy Pruszyński  są dopuszczone do obrotu i stosowania w Polsce i na całym obszarze Unii Europejskiej.

Firma Blachy Pruszyński oraz Jej twórca Krzysztof Pruszyński ma na swoim koncie wiele prestiżowych wyróżnień biznesowych, np. Godło „Teraz Polska”,  Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA, tytuły Budowlanej Marki Roku, Lidera Polskiego Biznesu BCC, Top Builder, Wybitnego Eksportera Roku i wiele innych, które są namacalnym potwierdzeniem bardzo wysokiej jakości oferowanych wyrobów budowlanych oraz szacunku jakim obdarza swoich Partnerów.

Swoją działalność biznesową Krzysztof Pruszyński opiera na wartościach idei społecznej, a osiągnięty sukces wykorzystuje angażując się w działania charytatywne, wspierając organizacje pożytku publicznego i instytucje kulturalne.

open