Home Firmy STRABAG WYREMONTUJE DROGĘ STARTOWĄ NA LOTNISKU SIŁ POWIETRZNYCH W ŁASKU
STRABAG WYREMONTUJE DROGĘ STARTOWĄ NA LOTNISKU SIŁ POWIETRZNYCH W ŁASKU
0

STRABAG WYREMONTUJE DROGĘ STARTOWĄ NA LOTNISKU SIŁ POWIETRZNYCH W ŁASKU

0
0

Terenowy Oddział Lotniskowy w dniu 13 kwietnia br. przekazał plac budowy w celu przeprowadzenia remontu drogi startowej na wojskowym lotnisku w Łasku.

Modernizację infrastruktury wraz z przebudową urządzeń pomocniczych wykona Konsorcjum firm STRABAG i Mawilux. Realizacja zadania wyniesie 53 mln zł netto

W ramach kontraktu Konsorcjum wyremontuje 2,5-kilometrowy odcinek drogi startowej. Przygotuje elementy odwodnienia, wykona przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej wraz z budową podziemnego zbiornika retencyjnego, podziemnego osadnika części stałych i przepompowni wód deszczowych. Ponadto Konsorcjum przebuduje awaryjny system hamowania samolotów, przebuduje i rozbuduje oświetlenie krawędzi drogi startowej i dróg kołowania.

To już 7. lotnisko realizowane przez STRABAG w ostatnim czasie. Do tej pory Spółka wykonała remont infrastruktury lotniskowej we Wrocławiu, Bydgoszczy, Łodzi i Poznaniu. Ponadto wybudowała  trasę lotniskową od węzła Rzeszów – Zachód do drogi ekspresowej S19 w Jasionce i drogę dojazdową do lotniska w Szymanach. Dzięki koncernowym kompetencjom STRABAG stał się ekspertem w modernizacji pasów startowych i dostosowywaniu lotnisk do wyższej kategorii.

GENERALNY WYKONAWCA: Konsorcjum firm: STRABAG Sp. z o.o. (Lider), Mawilux S.A.

WARTOŚĆ ZLECENIA: ok. 53 mln PLN netto

UDZIAŁ STRABAG: 62%

TERMIN REALIZACJI:4/2017- 4/2018

ZAMAWIAJĄCY:12 Terenowy Oddział Lotniskowy w Warszawie


STRABAG SE jest europejskim koncernem budowlanym, liderem w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym. Działalność STRABAG obejmuje pełen zakres usług budowlanych, wykwalifikowaną kadrę inżynierską, wysokiej jakości materiały budowlane oraz najnowszej generacji park maszynowy. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa realizacja inwestycji – terminowo, na najwyższym poziomie pod względem jakości i w najlepszej cenie. STRABAG korzysta z całej gamy usług oferowanych przez wyspecjalizowane spółki koncernowe, które przejmują odpowiedzialność za ich wykonanie, generując w ten sposób wartość dodaną dla swoich Klientów. Dzięki zaangażowaniu blisko 72 tys. pracowników STRABAG SE osiąga roczne obroty w wysokości około 14 mld EUR. Koncern rozszerza swoją działalność daleko wykraczającą poza granice Austrii i Niemiec. Za pośrednictwem sieci należących do niego spółek jest obecny w wielu krajach europejskich i coraz częściej reprezentowany na innych kontynentach. Więcej informacji jest dostępnych na www.strabag.com

Grupa STRABAG działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ok. 4.500 tys. pracowników, roczne obroty Grupy wynoszą ok.  800 mln EUR.

Więcej informacji jest dostępnych na www.strabag.pl

open