Home News POWSTANĄ TRZY KOLEJNE LĄDOWISKA DLA HELIKOPTERÓW
POWSTANĄ TRZY KOLEJNE LĄDOWISKA DLA HELIKOPTERÓW
0

POWSTANĄ TRZY KOLEJNE LĄDOWISKA DLA HELIKOPTERÓW

0
0

Szpitale w Włoszczowej, Starogardzie Gdańskim i Szczytnie jako kolejne będą miały nowoczesne heliporty. Wykona je firma Qumak S.A., która została ich generalnym wykonawcą. Łączna wartość kontraktów wynosi 2,6 mln zł netto. 

Podobnie jak w przypadku poprzednich umów Qumak wykona m.in. rozbiórkę dotychczasowych płyt oraz dróg startu i lądowań, a następnie zbuduje lądowiska dostosowane do aktualnych przepisów prawa wraz z pełną infrastrukturą techniczną. Ponadto zakres prac będzie obejmował wykonanie nowego systemu oświetlenia nawigacyjnego, świateł identyfikacyjnych strefy zewnętrznej i wewnętrznej lądowisk jak również świateł podejścia do lądowania i oświetlenia projektorowego. Do zadań spółki będzie należało wykonanie oświetlenia naprowadzającego oraz dróg dojazdowych do heliportów.

Widzimy duże ożywienie w przetargach z obszaru infrastruktury lotniskowej. To pokazuje, że rynek wyraźnie ruszył i możemy spodziewać się kolejnych realizacji. Cieszy też fakt, że powstające heliporty będą wspierać działania służb ratunkowych na coraz większym obszarze naszego kraju.  Jestem przekonany, że doświadczenie, którym dysponujemy, pomoże nam sprawnie zrealizować wygrane kontrakty – powiedział Wojciech Strusiński, Wiceprezes Qumak S.A.

Qumak posiada bogate doświadczenie w realizacji kontraktów lotniskowych. Niedawno podpisał umowę na realizację lądowisk w Siemiatyczach, Lublinie i Kępnie, a w chwili obecnej wykonuje lądowiska dla śmigłowców w Wołominie i Działdowie. Jednocześnie buduje infrastrukturę techniczną nowych dróg kołowania na lotnisku Politechniki Rzeszowskiej, wdraża systemy osłony meteorologicznej AWOS na siedmiu lotniskach wojskowych. Na swoich koncie firma ma zakończone wdrożenie nowoczesnego BHS (Baggage Handling System) wraz z systemem EDS (Explosive Detection System) 3 standardu na lotnisku Kraków – Balice, implementację systemów Ice-Alert i AWOS m.in. na lotniskach w Gdańsku, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu oraz realizację systemów teletechnicznych na lotnisku w Szymanach.


Informacja o Grupie Qumak

Qumak to największy polski integrator technologiczno-informatyczny. Działa na polskim rynku ITC od trzydziestu lat. Firma oferuje rozwiązania informatyczne i infrastrukturalne dla sektora prywatnego i publicznego, m.in.: zaawansowane systemy do zarządzania dużymi organizacjami, inteligentne i przyjazne środowisku obiekty, nowoczesne centra ekspozycyjne, inteligentne systemy transportowe, infrastrukturę lotniskową w portach lotniczych i lądowiska dla śmigłowców. Od połowy 2014 roku Qumak tworzy grupę kapitałową, w skład, której wchodzą trzy spółki zależne – Star ITS, Skylar oraz MAE Multimedia Art & Education.

Giełdowa spółka oferuje kompleksową obsługę wdrożeń w dwunastu obszarach technologicznych, w ramach których świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań w miarę zmieniających się potrzeb klienta. Qumak zatrudnia kadrę ekspertów z wielu dziedzin, którzy stale zwiększają swoje kompetencje, by realizowane projekty stały na najwyższym poziomie.

Partnerami firmy są światowi liderzy z branży teleinformatycznej i technologicznej.

open