Home ARCHIWUM BUILDER – CZERWIEC 2017
BUILDER – CZERWIEC 2017
0

BUILDER – CZERWIEC 2017

0
0

Półrocze. Dobry czas na podsumowanie tego, co interesujące w budownictwie i architekturze z uwzględnieniem branży IT, na korektę prognoz bieżącego roku i wskazanie spektakularnych osiągnięć: produktowych, naukowych, inwestycyjnych.

Podążając ich tropem, możemy śledzić rozwój miast, m.in. w kontekście rewitalizacji, ale też znacznie szerzej, bo pod względem wykorzystania innowacji technologicznych, a nawet nowych sposobów zarządzania przestrzenią.
Inteligentne miasta to dzisiaj już nie utopia obiecująca przyjazne miasta przyszłości. To dokonujący się na naszych oczach postęp w każdej dziedzinie związanej z nowoczesnym, przemyślanym zarządzaniem strukturą miejską i budową inwestycji ukierunkowanych na energooszczędność, ekologię, wykorzystanie lokalnych surowców, zastosowanie technologii informatycznych, systemów automatyki itp. I tylko od władz samorządowych współpracujących z urbanistami i architektami oraz społecznością lokalną zależy, czy idea zrównoważonego rozwoju będzie faktycznie wcielana, z wrażliwością na lokalny kontekst, by rozwój miast nie był chaotyczny, przypadkowy i nie pozostawał wyłącznie w sferze politycznych deklaracji.

Zapraszam do lektury

Danuta Burzyńska
Redaktor Naczelna

 

W tym numerze polecamy między innymi wywiad z Krzysztofem Poganem Dyrektorem Zarządzającym Schomburg Polska Sp. z o.o. z okazji 25-lecia firmy w Polsce, raporty: Polski hit eksportowy oraz Budownictwo w regionach, w ramach programu Metamorfozy artykuł o Dąbrowie Górniczej, a także liczne komentarze, artykuły naukowe i branżowe.

SPIS TREŚCI i>>

open