Home Realizacje ROZBUDOWA METRA W WARSZAWIE
ROZBUDOWA METRA W WARSZAWIE
0

ROZBUDOWA METRA W WARSZAWIE

0
0

Potencjał dużego miasta drzemie w mobilności, jaką jest ono w stanie zaoferować jego użytkownikom. Wykorzystanie tego potencjału bezpośrednio wpływa na dynamikę rozwoju miasta.

Dlatego w Warszawie tak ważną rolę odgrywa obecnie rozbudowa tras komunikacji miejskiej, inwestycje w nowy tabor oraz infrastrukturę.

II linia metra Wraz z oddaniem do użytku w marcu 2015 roku centralnego odcinka 2. linii metra warszawskie metro zyskało 7 nowych stacji, przebiegających w osi wschód – zachód. Kluczowa dla tej inwestycji była jednak nie tylko budowa samych stacji metra w ścisłym centrum miasta. Przy tej realizacji przebudowane zostały również skrzyżowania i dobudowane przejścia podziemne, powstała nowa przestrzeń handlowa, wygodne węzły przesiadkowe. Druga linia połączyła dwa brzegi miasta, co miało ogromne znaczenie dla rozwoju dzielnic znajdujących się po prawej stronie Wisły. Połączyła również obie linie metra, dając możliwość wygodnych i bezpośrednich przesiadek pomiędzy tymi trasami. To, co ważne z punktu widzenia obsługi pasażerów, było istotne również pod względem technicznym. Wszystkie systemy zainstalowane na II linii należało podłączyć do już funkcjonującego organizmu i zapewnić ich kompatybilność.

CZYTAJ DALEJ >>

open