Home News WORLD OF CONCRETE EUROPE
WORLD OF CONCRETE EUROPE
0

WORLD OF CONCRETE EUROPE

0
0

World of Concrete Europe odbędzie się w trakcie targów INTERMAT Paris 2018 aby odpowiedzieć na oczekiwania branży betonu.

Wydarzenie dedykowane europejskiemu rynkowi betonu – WORLD OF CONCRETE EUROPE (WOC Europe), zainicjowane w 2015 roku wspólnie z INFORMA EXHIBITIONS, odbędzie się od 23 do 28 kwietnia 2018 r. w ramach targów INTERMAT Paris. Salon WOC Europe zaprezentuje ofertę firm z sektora betonu, bogaty program konferencji i strefę pokazów.

Pod szyldem „Connecting the Concrete Sector” wydarzenie gromadzi najważniejszych przedstawicieli sektora z całej Europy, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom branży oraz umożliwia nawiązywanie relacji biznesowych z interesariuszami.

Sektor Betonu we Francji (FIB, SFIC, SNPBE, SYNAD, UNICEM, UNPG)[1] z przychodami na poziomie 12 miliardów €[2](marzec 2015) zatrudniający ponad 65 000 pracowników różnych specjalności przyczynia się aktywnie do rozwoju poszczególnych regionów kraju.

Budowa, renowacja, roboty budowlane i dekoracja… beton jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów na świecie. Poprzez zróżnicowaną ofertę, zarówno jeśli chodzi o zawartość jaki i formę, salon WOC Europe odpowiada na potrzeby europejskiej branży betonu oraz prezentuję aktualną sytuację sektora na świecie oferując najnowsze osiągnięcia technologiczne. Organizatorzy targów INTERMAT 2018 goszcząc powtórnie salon World of Concrete Europe pragną zaprezentować szeroką gamę celów, do których mogą być wykorzystane urządzenia do produkcji i zastosowania betonu” podkreśla Isabelle Alfano, dyrektor targów INTERMAT i WOC Europe.

Prawdziwa panorama najnowszych osiągnięć technologicznych europejskiego sektora betonu
Wyjątkowe wydarzenie na skalę europejską dedykowane branży betonu oraz skierowane do przedstawicieli budownictwa i infrastruktury zgromadzi liderów sektora, aby zaprezentować odwiedzającym prawdziwą panoramę najnowszych osiągnięć technologicznych, cyfrowych oraz z dziedziny ochrony środowiska. W ofercie salonu obecne będą  rozmaite produkty, technologie, aplikacje i materiały.

W targach wezmą udział najważniejsi przedstawiciele europejskiej branży betonu tworząc unikatową platformę wymiany doświadczeń między profesjonalistami, prezentując swoją działalność i dynamizm atrakcyjnego sektora w pełnym rozkwicie oraz będąc ambasadorami uniwersalnego, innowacyjnego i wszechstronnego materiału.

Firmy QUADRA, PUTZMEISTER, SKAKO, FRUMECAR, MAPEI, CHRYSO, CIFA, SCHWING STETTER, MECBO, TEKA France, Trimble Solutions i Wacker Neuson już potwierdziły swój udział w salonie WOC Europe.

Połączenie ekspozycji, kongresu i strefy pokazów umożliwi odwiedzjącym zapoznanie się z kompleksową ofertą branży betonu, począwszy od produkcji (materiały, produkty i dodatki) po zastosowanie (betony dekoracyjne, warstwy, inżynieria i usługi).

„Branża betonu czyni wiele starań, aby sprostać nowym wyzwaniom transformacji energetycznej i cyfrowej oraz ruszyć na podbój metropolii i regionów: zaangażowanie w propagowanie gospodarki cyrkulacyjnej i procesu BIM, inteligentne materiały, które stale ewoluują, atuty w zakresie funkcjonowania, etc.… 2018 zapowiada się jako kolejny rok wzrostu gospodarczego. Nasze firmy bardziej niż kiedykolwiek potrzebują widoczności, aby podkreślić swoją zdolność do sprostania wyzwaniom bezpieczeństwa, zarządzania i efektywności na placu bodowy oraz uzyskać informacje na temat najnowszych osiągnięć w dziedzinie sprzętu i aplikacji, dzięki którym zrealizują z sukcesem swoje projekty” mówi Philippe Gruat, prezes  Francuskiej Federacji Betonu (FIB).

Konferencje: eksperci omawiający tematykę
Aby odpowiedzieć na aktualne wyzwania stojące przed branżą betonu, takie jak innowacje, gospodarka cyrkulacyjna, długoterminowość,… eksperci opracowali program konferencji i szkoleń poświęconych bieżącym tematom. Kongres sprzyja wymianie informacji między profesjonalistami z branży.

Członkowie komitetu ekspertów WOCE:
Anouk THEBAULT, dyrektor odpowiedzialny za kontakty z przedstawicielami branży, CERIB
Estelle REVEILLARD, dyrektor ds. komunikacji i public relations, CIMBETON
Frédéric GLUZIKI, redaktor naczelny Béton[S] le Magazine
Julien BEIDELER, sekretarz generalny, UMGO
Vincent SIMON, zastępca sekretarza generalnego, UMGO
Christophe JEAUNEAU, dyrektor generalny, MAPEI

Przestrzeń „Concrete Demos” będzie gościć animacje
Przestrzeń „Concrete Demos” zaprezentuje animacje dedykowane różnym zastosowaniom betonu, w szczególności betonom dekoracyjnym, drukowanym lub stemplowanym. Animacje zademonstrują metody aplikacji, narzędzia i sprzęt wykorzystywany przez ekspertów z sektora.

Bez tytułu

 Organizatorzy:

S.E. INTERMAT zrzesza profesjonalne organizacje budownictwa i importu:

  • CISMA – Związek Producentów Sprzętu dla Budownictwa, Robót Inżynieryjnych, Metalurgii i Magazynowania
  • SEIMAT – Międzynarodowy Związek Producentów i Importerów Maszyn do Robót Drogowych, Kopalni i Kamieniołomów, Budownictwa i Urządzeń Dźwigowych
  • Comexposium – europejski lider w dziedzinie organizacji imprez targowych

Grupa COMEXPOSIUM, jeden ze światowych liderów w organizacji imprez targowych, zrzesza ponad 170 targów BtoC i BtoB, w 11 sektorach – m.in. w branży żywności, rolnictwa, mody, cyfryzacji, bezpieczeństwa, budownictwa, high-tech, optyki i transportu. Targi organizowane przez COMEXPOSIUM gromadzą 45 000 wystawców i ponad 3 miliony odwiedzających w 26 krajach świata.
Comexposium rozwija swą działalność w 30 krajach, w tym m. In. w : Algierii, Argentynie, Australii, Belgii, Brazylii, Kanadzie, Chinach, Niemczech, Indii, Indonezji, Włoszech, Japonii, Korei, Monako, Holandii, Nowej Zelandii, Filipinach, Katarze, Rosji, Singapurze, Hiszpanii, Tajlandii, Turcji, ZEA, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Przedstawiciel targów w Polsce:
Międzynarodowe Targi Francuskie
promopol@it.pl
www.promosalons.pl

45417_1_610


[1] (FIB) Francuska Federacja Betonu

(SFIC)  Francuskie Stowarzyszenie Producentów Cementu

(UNICEM) Krajowy związek kamieniołomów i materiałów budowlanych

(SNBPE) Francuskie Stowarzyszenie producentów betonu gotowego do użycia

(UNPG) Francuski Związek Producentów Granulatów

[2] Źródło: sektor betonu we Francji

open