Home Firmy PROFESJONALNE I BEZPŁATNE E-NARZĘDZIA DLA PROJEKTANTÓW
PROFESJONALNE I BEZPŁATNE E-NARZĘDZIA DLA PROJEKTANTÓW
0

PROFESJONALNE I BEZPŁATNE E-NARZĘDZIA DLA PROJEKTANTÓW

0
0

Kalkulatory, to nowy dział uruchomiony na stronie leca.pl. Zawiera profesjonalne i bezpłatne narzędzia ułatwiające projektowanie rozwiązań z zastosowaniem Leca® KERAMZYTU.

Są tu dostępne kalkulatory w wersji online, a także programy w postaci plików do pobrania. Dodatkowo zgromadzono materiały pomocne w pracach projektowych, takie jak rysunki, specyfikacje czy karty techniczne produktów.

Nowe narzędzia multimedialne polecane są zwłaszcza osobom zawodowo związanym z procesem projektowania w zakresie budownictwa, geotechniki, ogrodnictwa czy ekologii. Z aplikacji Znajdź swoje rozwiązanie oraz z Kalkulatora materiałowego mogą również korzystać inwestorzy indywidualni.

Kalkulatory znajdują się na stronie leca.pl w zakładce Dla projektanta.

A oto ich lista:

  • Kalkulator znajdź swoje rozwiązanie prezentuje 330 gotowych rozwiązań z zakresu izolacji, drenaży, geotechniki, ogrodnictwa, ekologii. Każde z nich wzbogacone jest o rysunki techniczne, specyfikacje, instrukcje „krok po kroku”, wizualizacje 3D. Znalezienie optymalnego rozwiązania ułatwia wielopoziomowy selektor.
  • Kalkulator geotechniczny ułatwia oszacowanie niezbędnej ilości Leca® KERAMZYTU przy projektowaniu inwestycji drogowych na gruntach o małej nośności.
  • Kalkulator dachy zielone jest narzędziem do poprawnego projektowania kolejnych warstw dachu zielonego, w zależności od jego rodzaju, użytych materiałów oraz wymagań technicznych, takich jak: całkowita grubość, maksymalny ciężar, opór cieplny, magazynowanie wody.
  • Kalkulator materiałowy oblicza ilość materiałów systemu Leca® BLOK potrzebnych do budowy na podstawie uproszczonych planów budynku uzupełnionych odpowiednimi informacjami.
  • Kalkulator cieplno-wilgotnościowy to profesjonalne, bezpłatne narzędzie przyspieszające i upraszczające proces projektowania przegród budowlanych.
  • Kalkulator izolacji instalacji w gruncie to narzędzie pozwalające na obliczenie grubości izolacji z Leca® KERAMZYTU niezbędnej do skutecznego zabezpieczenia przed zamarzaniem rurociągów w gruncie. Kalkulator porównuje opór cieplny gruntu nad rurociągiem, w określonej strefie przemarzania, z ekwiwalentną warstwą izolacyjną z keramzytu.
  • Program Konstruktor pozwala na wykonanie obliczeń konstrukcyjnych dla ścian i filarów z elementów Leca® BLOK.
  • Program do kosztorysowania Kobra pozwala na kalkulację robót budowlanych przy zastosowaniu wyrobów Leca® BLOK i Leca® KERAMZYTU.
open