Home Builder Science DR HAB. INŻ. MARIA KASZYŃSKA, PROFESOR NADZWYCZAJNY
DR HAB. INŻ. MARIA KASZYŃSKA, PROFESOR NADZWYCZAJNY
0

DR HAB. INŻ. MARIA KASZYŃSKA, PROFESOR NADZWYCZAJNY

0
0

Obecnie na Wydziale Budownictwa i Architektury prowadzone jest kształcenie na pięciu kierunkach: Budownictwo, Architektura i Urbanistyka, Inżynieria Środowiska, Wzornictwo i najmłodszy kierunek – Projektowanie Architektury Wnętrz i Otoczenia.

W bieżącym roku kierunek ten uzyskał certyfikat „Studia z Przyszłością” w Ogólnopolskim Programie Akredytacyjnym realizowanym przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Kierunek odpowiada swoim programem na światowe trendy projektowe przenikania się sfer wnętrz, designu i otoczenia, wpisuje się w najnowsze, innowacyjne tendencje nauczania realizowane na poziomie szkolnictwa wyższego, dając absolwentom możliwość profesjonalnego wykonywania dwóch zawodów – architekta wnętrz i projektanta otoczenia. Aktualnie na Wydziale studiuje blisko 3000 studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych inżynierskich, magisterskich oraz na studiach doktoranckich. Wydajemy czasopismo „przestrzeń i FORMA” w wersji polskiej i angielskiej (9 pkt. MNiSW) oraz mamy swoją galerię architektów FORMA, działającą pod patronatem Muzeum Narodowego w Szczecinie. Bardzo liczne grono młodych asystentów i adiunktów prowadzi pod kierunkiem promotorów interesujące prace badawcze dotyczące technologii betonów nowej generacji, betonów drukowanych, samoczyszczących, samozagęszczalnych, lekkich i ciężkich, z materiałami odpadowymi, recyklatem z oczyszczalni ścieków, nanocząstkami itp. Aktywnie działa 19 studenckich kół naukowych, swoje osiągnięcia prezentują na sesjach naukowych, a także z sukcesami reprezentują Wydział na konkursach krajowych i zagranicznych. Trudno nie wspomnieć o Konferencji naukowo- technicznej „Awarie Budowlane”, która w tym roku odbyła się już po raz 28., tradycyjnie w Międzyzdrojach w dniach 22–26 maja. Konferencję poprzedziła uroczystość nadania tytułu i godności doktora honoris causa ZUT profesorowi Joostowi Walravenowi, honorowemu prezydentowi europejskiej federacji betonu fib.

Dr hab. inż. Maria Kaszyńska, profesor nadzwyczajny
Członek Rady Programowej miesięcznika „Builder” Przewodnicząca Kapituły Konkursu dla Młodych Inżynierów Dziekan Wydziału Budownictwa i Architektury ZUT, Kierownik Zakładu Technologii Betonu, Przewodnicząca Sekcji Inżynierii Materiałów Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN, Przedstawiciel KILIW PAN ds. współpracy z American Concrete Institute (ACI), Przewodnicząca Komitetu Nauki PZITB, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konferencji Awarie Budowlane

open