Home LATO JAKOŚCI DARIUSZ KARASIŃSKI – FORUM 10-LECIA JAKOŚCI
DARIUSZ KARASIŃSKI – FORUM 10-LECIA JAKOŚCI
0

DARIUSZ KARASIŃSKI – FORUM 10-LECIA JAKOŚCI

0
0

Aby kontrolować jakość, trzeba mieć odpowiednio wyposażone laboratoria, a przede wszystkim doświadczonych pracowników potrafiących wykorzystać istniejące możliwości.

Każda z pięciu fabryk ARBETu posiada własne laboratorium do bieżącej kontroli produkcji. Badamy stale wszystkie deklarowane parametry naszego styropianu – począwszy od geometrii, poprzez cechy wytrzymałościowe, skończywszy na izolacyjności termicznej. W ten sposób możemy utrzymywać stabilną, wysoką jakość i natychmiast reagować na odchylenia.
Ze względu na wielkość produkcji stałe badania generują olbrzymią ilość danych. To wymaga odpowiedniej analizy i obróbki. W zeszłym roku ukończyliśmy projekt związany z monitoringiem tych danych w systemie informatycznym. Skraca to czas reakcji i pozwala dokładniej zrozumieć istniejące zależności. Oprócz kontroli jakości potrzebne są także stałe inwestycje w park maszynowy. Inwestycje w nowoczesne maszyny i stała modernizacja parku od lat stanowią istotny składnik naszych wydatków. W zeszłym roku zakończyliśmy modernizację w zakładzie w Golubiu, gdzie przez 3 lata wymieniliśmy znaczną część maszyn. W tym roku istotnie zmodernizujemy fabrykę w Gostyniu. W roku 2018 mamy zamiar rozpocząć bardzo duży, kompleksowy projekt zwiększający nasze moce produkcyjne, który będzie także pozytywnie oddziaływał na jakość.

Dariusz Karasiński
Dyrektor Generalny FS ARBET

open