Home Realizacje NOWE OŚWIETLENIE W JEDNOSTKACH PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
NOWE OŚWIETLENIE W JEDNOSTKACH PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
0

NOWE OŚWIETLENIE W JEDNOSTKACH PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

0
0

Energooszczędność – to nie tylko „hasło” związane z ekologią, ochroną środowiska, ale przede wszystkim realne, finansowe korzyści dla inwestorów.

Firma Lena Lighting S.A. obok realizacji nowych inwestycji opartych na energooszczędnych produktach, bardzo często angażuje się w projekty polegające na wymianie oświetlenia starej generacji na ledowe, pozwalające zaoszczędzić nawet do 70% energii – z pozytywnym skutkiem dla środowiska i dla finansów inwestora.

W ostatnim czasie Lena Lighting podjęła się instalacji i modernizacji oświetlenia w dwóch jednostkach Straży Pożarnej – w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie  i w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Pomimo, iż w pierwszym przypadku była to nowa inwestycja, a w drugim modernizacja – cel projektu w obu instytucjach był zbieżny: uzyskanie dobrej jakości oświetlenia, przy znacznej oszczędności energii.  Wybór dostawcy oświetlenia nie był dla obu inwestorów łatwy. W jednostkach finansowanych ze środków publicznych szczególną wagę przykłada się optymalizacji kosztów, serwisu przed i powykonawczego oraz  ergonomii. Dlatego ważnym czynnikiem wyboru dostawcy była zarówno cena opraw, ich jakość, jak i możliwość uzyskania wsparcia technicznego. Niezwykle istotnym czynnikiem wyboru było również polskie pochodzenie produktów, ich dostępność i szerokość asortymentu.

„Oświetlenie zostało zamontowane zgodnie z przygotowanym przez Lenę Lighting projektem. Jego jakość jest bardzo zadawalająca, a same lampy estetycznie wpisują się we wnętrze. Już teraz mogę stwierdzić, że zrealizowaliśmy podstawowy cel inwestycji – względem projektu opartego na produktach świetlówkowych uzyskaliśmy znaczną oszczędność energii i idącą za tym odczuwalną redukcję kosztów, związaną z eksploatacją i serwisem. Na każdym etapie inwestycji mogliśmy liczyć na aktywne wsparcie dostawcy oświetlenia – firmy Lena Lighting, co też jest istotnym czynnikiem oceny naszej satysfakcji z realizacji całości projektu.” – powiedział Hubert Kurowski z KPPSP w Żninie.

Podobnie przebiegała realizacja modernizacji  w komendzie w Lublinie. Tam również efekt końcowy  „spotkał się” z celem stawianym inwestycji. Osiągnięto znaczne oszczędności w poborze energii, obniżono koszty eksploatacji, a przy tym zamontowane oświetlenie spełnia wymagane normy oraz jest estetyczne. Również i w tym przypadku Lena Lighting uzyskała pozytywne referencje, uwzględniające zadowolenie z przygotowania dokumentacji projektowej, terminowej dostawy i wzorcowego kontaktu z inwestorem oraz wykonawcą.

open