Home Architecture Design GALERIA PÓŁNOCNA Z POZWOLENIEM NA UŻYTKOWANIE
GALERIA PÓŁNOCNA Z POZWOLENIEM NA UŻYTKOWANIE
0

GALERIA PÓŁNOCNA Z POZWOLENIEM NA UŻYTKOWANIE

0
0

Galeria Północna w Warszawie uzyskała oficjalne pozwolenie na użytkowanie. Inwestycję zrealizował Unibep SA dla spółki GTC.

To największy zrealizowany obiekt kubaturowy w historii Unibep SA. – To wspaniała wiadomość i docenienie naszej wspólnej pracy: inwestora, generalnego wykonawcy, firm podwykonawczych, architektów, projektantów itp. – twierdzi Leszek Gołąbiecki, prezes zarządu Unibep SA.

Galeria Północna jest pierwszym centrum handlowo-rozrywkowym nowej generacji położnym na warszawskiej Białołęce. Inwestycja została zrealizowana w rekordowym czasie 25 miesięcy od chwili uzyskania zezwolenia na budowę. Załoga Unibep SA, generalnego wykonawcy obiektu, liczyła od 55 do 65 inżynierów, w zależności od fazy projektu. Inżynierowie Unibep SA zarządzali armią ludzi, którzy pracują w firmach podwykonawczych. Początkowo, gdy były prowadzone roboty żelbetowe, było to 700-800 osób, później liczba osób na budowie wzrosła do ok. 1200.  W momencie największe spiętrzenia robót i gdy na budowie pojawili się robotnicy najemców, na Galerii Północnej było pracowało niemal 2 tysiące ludzi.

Budowa Galerii Północnej, centrum czwartej generacji na północy Warszawy, ruszyła w połowie 2015 roku. Do dyspozycji klientów oddanych zostanie około 64 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz ponad 2 tys. miejsc parkingowych. W bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Północnej mieszka ponad 750 tys. osób, głównie ludzi młodych i rodzin z dziećmi. Wśród atrakcji Galerii Północnej znajdzie się pierwszy w stolicy zielony dach z pięknym ogrodem umożliwiającym wypoczynek w otoczeniu natury, przestrzenie do rekreacji jak skate park czy siłownia plenerowa, parking dla rowerów i stacja naprawy jednośladów oraz liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi m.in. pokoje rodzinne, toalety dostosowane do potrzeb małych klientów, plac zabaw oraz strefa dziecięca na food courcie. Obiekt będzie także posiadał jeden z najlepiej monitorowanych i tym samym najbezpieczniejszy z parkingów wśród centrów handlowych w stolicy.

Warto przypomnieć, że kamień węgielny pod inwestycję miał miejsce we wrześniu 2015 roku, rok później – we wrześniu 2016 r. – inwestor, generalny wykonawca oraz wszyscy, którzy pracowali przy galerii, uczestniczyli w zawieszeniu symbolicznej wiechy na budynku.

To wielka radość, gdy dziś patrzę na Galerię Północną. Jesteśmy bardzo zadowoleni z terminu i jakości wykonanej pracy. Pragnę podziękować inwestorowi po pierwsze za zaufanie, że dwa lata temu wybrał ofertę Unibep SA, a po drugie dlatego, że cały czas wspieraliśmy się – twierdzi Leszek Gołąbiecki, prezes zarządu Unibep SA.

Oficjalne otwarcie Galerii Północnej zaplanowane jest na 14 września.

open