Home News WYSTAWA PRAC ZGŁOSZONYCH W KONKURSIE NA MODELOWY DOM WIELORODZINNY
WYSTAWA PRAC ZGŁOSZONYCH W KONKURSIE NA MODELOWY DOM WIELORODZINNY
0

WYSTAWA PRAC ZGŁOSZONYCH W KONKURSIE NA MODELOWY DOM WIELORODZINNY

0
0

Dom modelowy to miejsce, w którym śmiałe wizje architektów mają spotkać się z nowoczesną myślą techniczną.

Organizując konkurs na opracowanie koncepcji wielorodzinnego domu modelowego BGK Nieruchomości S.A. chce udowodnić, że na polskim rynku mieszkaniowym można dokonać istotnych zmian. Nagrodzone projekty  mają być przyjazne rodzinom i lokalnej społeczności, muszą także spełniać rygorystyczne standardy techniczne i urbanistyczne,  jednocześnie zachowując niski koszt budowy, który pozwoli oferować czynsz dla osób słabiej uposażonych. Jednym z ważnych warunków postawionych przed architektami jest wymóg zaprojektowania budynków mieszkalnych, których koszt budowy nie przekroczy 2 tysięcy złotych za metr kwadratowy w stanie deweloperskim. Opracowanie koncepcji domu modelowego dla filaru komercyjnego programu Mieszkanie Plus ma się przyczynić do rozwoju polskich innowacji budowlanych i infrastrukturalnych. Konkurs przebiega dwuetapowo, uczestnicy pierwszego przygotowali projekt modelowej zabudowy wielorodzinnej dla teoretycznej lokalizacji, następnie autorzy 12 prac zakwalifikowanych do kolejnego etapu dopasowywali swoją koncepcję do uwarunkowań konkretnej działki położonej w Katowicach przy ulicy Korczaka.

Zapraszamy na wernisaż wystawy wszystkich prac zgłoszonych do konkursu na dom modelowy, który odbędzie się w najbliższy czwartek tj. 14 września o godz. 18.00 w sali wystawowej BUW, przy ul. Dobrej 56/66.

W galerii znajdują się wizualizacje projektów nagrodzonych w konkursie. Spośród 11 nadesłanych do drugiego etapu prac, sąd konkursowy zdecydował wyróżnić 4 i przyznać im równorzędne nagrody po 35 tysięcy złotych.  Zwyciężyły warszawskie pracownie: S.A.M.I. Architekci, Kuryłowicz & Associates, EMA Studio i Mateusz Herbst. Wybrane koncepcje będą przedmiotem dalszych prac projektowych w konwencji warsztatowej.

Wystawa czynna od 15 do 24 września:
Dni powszednie i soboty: godz.12.00 – 16.00
Niedziela: godz. 10.00 – 14.00
Poniedziałek: nieczynna.

open