Home News GALA A’ Design Award i podwójna nagroda dla BXB
GALA A’ Design Award i podwójna nagroda dla BXB
0

GALA A’ Design Award i podwójna nagroda dla BXB

0
0

Podwójna nagroda  A’ Design Award dla Bogusława Barnasia za realizację Polskiej Zagrody oraz Małopolskiej Chaty Podcieniowej. To pierwszy  przypadek w historii tego konkursu zwanego „Oscarami designu”, kiedy dwie statuetki zostały przyznane tej samej pracowni za projekty domów jednorodzinnych.

„Polska Zagroda i Małopolska Chata Podcieniowa to domy designerskie ale jednocześnie trwałe i ponadczasowy bo zakorzenione w tradycji. Wierzymy w BXB studio, że dzięki temu są one czymś więcej niż tylko nowoczesnym budynkiem” – Bogusław Barnaś, BXB studio

A’ Design Award & Competition to największy na świecie i najbardziej zróżnicowany międzynarodowy konkurs związany z architekturą i wzornictwem. Niezależne, międzynarodowe jury, w którym zasiadają eksperci z branży – wykładowcy, dziennikarze, designerzy i przedsiębiorcy – wybiera najlepsze projekty z całego świata, wyróżniające się wyjątkowym designem, kreatywnością i zastosowaniem technologii. A’Design Award to symbol doskonałości we wzornictwie i innowacyjności. Co roku w każdej z dyscyplin konkursu przyznawane są wyróżnienia różnej wagi: Platynowe, Złote, Srebrne, Brązowe i Żelazne. Podwójnym Laureatem Silver A’ Design Award 2021 w kategorii Architecture, Building and Structure Design został architekt Bogusław Barnaś, za realicje dwóch domów – Polskiej Zagrody oraz Małopolskiej Chaty Podcieniowej.

Uroczysta gala i ceremonia wręczenia nagród A’Design Award odbyła się w Teatrze Sociale w Como we Włoszech.
Bogusław Barnaś w swojej ponad 20 letniej działalności projektowej szuka syntezy człowieka z naturą, łączy zakorzenioną od wieków  tradycję z nowoczesnym zrównoważonym rozwojem. Czerpie inspiracje z rodzimych wzorców, odwołuje się do bogatej polskiej kultury, przetwarzając historyczne motywy w nowoczesny współczesny design.

„Wierzę, że architektura musi współgrać z człowiekiem i naturą w odniesieniu do miejsca, historii i tradycji. Wizja przyszłości, bo taką zawsze jest projekt architektoniczny, zakorzeniona w tradycji czyni dzieło nie tylko bardziej wartościowym i trwałym, ale również otwiera niebywałe twórcze bogactwo przed samym projektantem. Myślę, że architektura pozbawiona tej relacji jest anonimowa, pozbawiona duszy” – Bogusław Barnaś, BXB studio.

open