Home Materiały i Technologie BEZPIECZEŃSTWO W BIURZE
BEZPIECZEŃSTWO W BIURZE
0

BEZPIECZEŃSTWO W BIURZE

0
0

Świat, którego nie dostrzegamy Biuro staje się naszym drugim domem – w końcu spędzamy tam przynajmniej osiem godzin dziennie. Czy jednak zastanawiamy się nad naszym bezpieczeństwem w pracy? Czy zwracamy uwagę na czerwone butle stojące na korytarzach, strzałki i oznaczenia na klatkach schodowych?

Jak często próbny alarm ewakuacyjny wywoływał w nas uczucie irytacji zamiast zrozumienia?

Podejrzewam, że każdy z nas ma na sumieniu podobne odczucia. Większość na co dzień zbytecznych – w naszym mniemaniu – rzeczy staramy się zignorować bądź zepchnąć do podświadomości. Dopiero w sytuacji, gdy kolejny alarm okazuje się zwiastować prawdziwe zagrożenie, przekonujemy się, jak ważne jest wcześniejsze przygotowanie odpowiedniego zaplecza przeciwpożarowego i wypracowanie właściwych standardów działania. W takiej sytuacji szczególnego znaczenia nabierają oznaczenia ewakuacyjne, wszelkiego rodzaju czujniki, które alarmują nas o zagrożeniu oraz urządzenia, dzięki którym możemy np. ugasić pożar.

Certyfikacja certyfikacji nierówna
Wszystkie te urządzenia, bezpośrednio decydujące o naszym bezpieczeństwie, podlegają oznakowaniu CE. Oznakowanie to jest obowiązkowe dla produktów należących do określonych grup wyrobów. Warto pamiętać, że znak CE nie jest uznawany za oznakowanie jakościowe, a jedynie za widoczną deklarację producentów lub importerów o tym, że ich produkty spełniają minimalne wymagania, aby wprowadzać dany produkt na rynek unijny. Czy jednak takie podejście jest zasadne? Czy spełnienie jedynie minimalnych wymagań powinno być dla nas wystarczające, gdy dotyczy to naszego zdrowia? Odpowiedź wydaje się jednoznaczna – nie! Właśnie dlatego jako BSI Group zachęcamy wszystkich klientów i użytkowników do dokładniejszego przyjrzenia się produktom pod kątem ich bezpieczeństwa. Jesteśmy również w stanie zapewnić odpowiednią jakość wyrobu poprzez objęcie go własnym znakiem jakości – BSI Kitemark™. Każdy program certyfikacyjny składa się z auditu systemu zarządzania produkcją oraz testowania wyrobu w laboratorium. Ponadto każdy posiadacz oznaczenia BSI Kitemark™ podlega programowi ciągłej kontroli, który obejmuje rutynowe badanie produktu lub usługi, a także ocenę stosowanego przez niego procesu kontroli jakości produkcji.

CZYTAJ DALEJ >>

 

open