Home News JAK MŁODZI LUDZIE MOGĄ ZMIENIAĆ SWOJE OTOCZENIE?
JAK MŁODZI LUDZIE MOGĄ ZMIENIAĆ SWOJE OTOCZENIE?
0

JAK MŁODZI LUDZIE MOGĄ ZMIENIAĆ SWOJE OTOCZENIE?

0
0

Rozpoczął się konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Zakręceni w przestrzeni organizowany przez Wspólnie – Fundację LafargeHolcim w ramach projektu ECO-MIASTO.

Zadaniem uczestników jest przedstawienie pomysłu na kreatywne podejście do aranżowania przestrzeni w najbliższym otoczeniu. Swoje projekty mogą nadsyłać do 27 października br. Laureaci w kategorii szkół podstawowych otrzymają zestawy Lego Architecture, a najlepsze pomysły uczniów szkół ponadpodstawowych na zmianę przestrzeni zostaną zrealizowane. Informacje o konkursie oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie zakreceniwprzestrzeni.pl

Organizatorami projektu ECO-MIASTO są Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa. ECO-MIASTO jest realizowane we współpracy z RENAULT Polska, SAUR Polska, Saint-Gobain, SUEZ Polska, ENGIE oraz Grupą EDF reprezentowaną przez EDF Polska, DK Energy i TIRU, a także Wspólnie – Fundacją LafargeHolcim.

Dzięki konkursowi Zakręceni w przestrzeni dzieci i młodzież mają szansę poznać sposoby na kształtowanie swojego najbliższego otoczenia, a także budować poczucie estetyki przestrzeni, w której żyją. Ideą projektu jest również metamorfoza oraz tworzenie nowych, przyjaznych miejsc w szkole i nie tylko.

Zadaniem uczestników konkursu jest zaproponowanie zmian w najbliższym otoczeniu – szkole, bibliotece, świetlicy czy domu kultury. Prace konkursowe można nadsyłać do 27 października br. za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie zakreceniwprzestrzeni.pl albo pocztą tradycyjną.

Uczniowie szkół podstawowych

Uczniowie szkół podstawowych prezentują swoje pomysły w formie prac plastycznych, które zostaną ocenione w kategorii klas 0-3 i 4-7. Dla laureatów przewidziano nagrody w postaci zestawów LEGO Architecture.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych

Młodzież uczęszczająca do szkół ponadpodstawowych tworzy projekty w niewielkich zespołach. Do wyboru uczniowie mają różnorodne formy przedstawienia swoich koncepcji – prezentację, makietę czy krótki film. Autorzy najlepszych pomysłów mają szansę na warsztaty architektoniczne oraz wsparcie finansowe umożliwiające realizację proponowanych zmian. Zwycięski projekt otrzyma dofinansowanie w wysokości do 20 tys. zł, a cztery wyróżnione koncepcje – do 5 tys. zł.

Zrównoważona przestrzeń

Konkurs Zakręceni w przestrzeni stanowi część programu ECO-MIASTO, którego celem jest promowanie idei zrównoważonego rozwoju miast. W tę koncepcję zdecydowanie wpisuje się tworzenie atrakcyjnych, przyjaznych mieszkańcom przestrzeni, a także wzmacnianie poczucia przynależności do miejsca zamieszkania.

open