Home Biznes i Ludzie SELENA INTENSYFIKUJE DZIAŁANIA W OBSZARZE OPERATIONS EXCELLENCE
SELENA INTENSYFIKUJE DZIAŁANIA W OBSZARZE OPERATIONS EXCELLENCE
0

SELENA INTENSYFIKUJE DZIAŁANIA W OBSZARZE OPERATIONS EXCELLENCE

0
0

Artur Ryglowski nowym Dyrektorem ds. Operacji Produkcyjnych i Logistycznych Grupy Selena oraz Członkiem Zarządu Selena FM S.A.

W sierpniu do Grupy Selena dołączył Artur Ryglowski i objął stanowisko Industrial and Logistic Operations Director. Niespełna miesiąc później został powołany przez Radę Nadzorczą Selena FM SA na nowego członka zarządu. Przez wiele lat związany był z przemysłem farmaceutycznym – dzięki zdobytemu w branży doświadczeniu posiada receptę na dalszy dynamiczny sukces firmy Selena: lidership, operations excellence i opieranie się o benchmarki połączone z transparentną komunikacją.

Artur Ryglowski posiada ponad 20-letnie doświadczenie w kompleksowym zarządzaniu zakładami i projektami, od implementacji rozwiązań technologicznych (ERP SAP) po optymalizację przepływu materiałów. Od sierpnia br. pełni rolę Industrial and Logistic Operations Director, a 22 września br. Rada Nadzorcza Selena FM S.A. powołała go do Zarządu Spółki.

„Do firmy Selena chciałbym wnieść wartość dodaną w obszarach, w których mam doświadczenie wykorzystując wybrane narzędzia i opierając się o ważne dla mnie wartości. Chciałbym mocno zaakcentować w Selenie operations excellence w ramach usprawniania procesów logistyczno-przemysłowych. W ciągu mojej kariery nauczyłem się, że organizację można doskonalić głównie poprzez rozwój ludzi i silne zespoły, dlatego też ważną dla mnie kwestią jest lidership rozumiany jako wywieranie wpływu celem realizacji zmian. Innym istotnym elementem jest zaimplementowanie na gruncie Seleny wybranych dobrych praktyk, z którymi miałem do czynienia w trakcie mojej pracy zawodowej. Tutaj chciałbym się oprzeć o benchmarki, niekoniecznie pochodzące z branży chemii budowlanej. Takie działanie znacznie otwiera ludzi, którzy w szerszej perspektywie widzą, jak mogłaby funkcjonować ich firma. Wymienione aspekty chcę jasno i czytelnie komunikować zarówno pracownikom w Grupie, jak i podmiotom zewnętrznym np. klientom i partnerom biznesowym. Transparentna komunikacja zaplanowanych działań, to jeden z niezwykle ważnych dla mnie środków, aby skutecznie dojść do wyznaczonego sobie i firmie celu” – podsumowuje Artur Ryglowski, nowy Industrial and Logistic Operations Director Grupy Selena.

Artur Ryglowski jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, gdzie uzyskał tytuł Doktora Nauk Chemicznych. Wiedzę zdobytą na polskiej uczelni wzbogacił o studia podyplomowe w zakresie zarządzania systemami i projektami przemysłowymi na francuskich uczelniach Grandes Ecoles w Paryżu, Lyonie i Saint-Etienne. Dzięki wieloletniej pracy w firmach powiązanych z branżą chemiczną i farmaceutyczną posiada bogate, unikatowe doświadczenie w dziedzinie zarządzania tego typu procesami produkcyjnymi. Karierę rozpoczął od zastępcy kierownika produkcji w firmie PZ Cussons. Następnie w latach 1998 – 2006 związany był z firmą Sanofi, gdzie zarządzał procesami produkcyjnymi, kierował nowymi projektami oraz był odpowiedzialny za wdrożenie systemu SAP. Od 2006 roku związany był z firmą USP Zdrowie, gdzie przez cztery i pół roku był dyrektorem ds. produkcji, a przez kolejne cztery lata zarządzał całym zakładem produkcyjnym firmy. Od 2015 do 2017 roku – jako General Manager – pracował w firmie Agila Specialties Polska.


Selena jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej oraz jednym z trzech największych producentów piany poliuretanowej na świecie. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne. W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 17 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie. Międzynarodowe doświadczenia zdobywane na wielu różnych rynkach pozwalają Grupie Selena szybko się rozwijać – jest to firma innowacyjna, kreująca nowe rozwiązania, dostosowane do rosnących potrzeb użytkowników. Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Spółka została wyróżniona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w ramach konkursu Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Trwały Sukces” oraz otrzymała m.in. tytuł Teraz Polska w kategorii „Inwestycja Zagraniczna”. Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów w 70 krajach. Portfolio marek Grupy otwierają takie topowe brandy jak: Tytan, Quilosa, Artelit czy Matizol. Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej informacji o spółce na www.selena.com

open