Home Biznes i Ludzie TORK I ESSITY ŚWIĘTUJĄ ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK
TORK I ESSITY ŚWIĘTUJĄ ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK
0

TORK I ESSITY ŚWIĘTUJĄ ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

0
0

Marka Tork, podobnie jak w ubiegłych latach, aktywnie bierze udział w obchodach Światowego Dnia Mycia Rąk, który przypada na 15 października.

Rozpowszechnianie wiedzy na temat wielkiego znaczenia dbałości  o higienę rąk stanowi niejako misję marki.

Mycie dłoni jest jedną z najprostszych i najskuteczniejszych metod ograniczenia liczby infekcji. Poprzez niezwykle prostą czynność możliwe jest efektywne stosowanie profilaktyki zdrowotnej. Wyniki raportu SCA Hygiene Matters wskazują, że kobiety myją dłonie średnio 9,5 razy w ciągu dnia, natomiast mężczyźni
7,6 razy dziennie. Badania wykazały, że 80% osób mając brudne dłonie odczuwa dyskomfort w kontaktach towarzyskich. Warto również pamiętać, że 20% infekcji dróg oddechowych (np. przeziębienia) można uniknąć poprzez regularne mycie rąk[i].

„Oferta marki Tork jest niezwykle bogata w produkty przeznaczone do utrzymania higieny rąk. Idealnie wpisuje się w potrzeby branży HoReCa oraz publicznego segmentu rynku: biur, szpitali i szkół. Wszystkie nasze produkty spełniając najwyższe światowe standardy znacznie ułatwiają utrzymywanie higieny. Naszą misją jest podkreślanie wagi tego ogromnie istotnego zagadnienia. W tym celu stale prowadzimy badania i aktywnie działamy przygotowując różnorodne materiały dotyczące czystości rąk.” – mówi Wojciech Nizio, Brand Communication Manager, Essity.

W Światowy Dzień Mycia Rąk marka Tork, posiadając wiedzę w zakresie higieny, zwraca uwagę, że mycie rąk ma wielką siłę, ponieważ jest jednym z najważniejszych narzędzi do walki z drobnoustrojami, z którymi nasze dłonie codziennie mają kontakt. Ponadto działania Tork służą też przypomnieniu, że odpowiednia higiena rąk nie tylko chroni nasze zdrowie, ale także ułatwia budowanie kontaktów biznesowych i ma ogromne znaczenie w miejscu pracy. Zwiększanie świadomości i wskazanie, dlaczego, kiedy, jak i gdzie należy myć ręce jest jednym z najważniejszych aspektów dbania o poprawę zdrowia na świecie. Firma Essity wraz z marką Tork dokładają wszelkich starań, aby poprawić poziom higieny rąk, zachęcając do regularnego i właściwego ich mycia. Skupiając się na tak prozaicznej czynności możliwa jest zmiana nawyków oraz świadomości społeczeństwa, a czyste ręce stanowią podstawę w tworzeniu bardziej zrównoważonego i zdrowego środowiska.


Marka Tork®
Marka Tork jest dostawcą profesjonalnych rozwiązań do utrzymania higieny dla szerokiej gamy odbiorców: od restauracji, przez służbę drowia, biura i szkoły po przemysł. Na rozwiązania składają się dozowniki, ręczniki i papiery toaletowe, mydła, serwetki i czyściwa kuchenne oraz przemysłowe. Dzięki wiedzy eksperckiej, funkcjonalnym produktom i polityce zrównoważonego rozwoju Tork jest liderem w swojej branży. Należąca do Essity (wcześniej SCA) marka Tork dostarcza rozwiązania klientom w ponad 80 krajach. Szczegółowe informacje i aktualności o nowych produktach są dostępne na stronie www.tork.pl

Essity
Essity to wiodącą globalna firma zajmująca się higieną i ochroną zdrowia, która opracowuje produkuje i sprzedaje środki ochrony osobistej (produkty higieniczne dla dzieci, kobiet, osób z problemem nietrzymania moczu i artykuły medyczne), oraz produkty i usługi w zakresie higieny dla sektora prywatnego i profesjonalnego – Consumer Tissue &  Professional Hygiene. Wizją Essity jest podnoszenie jakości życia poprzez dostarczanie najlepszych rozwiązań w zakresie higieny i ochrony zdrowia. Produkty Essity są sprzedawane w około 150 krajach pod silnymi wiodącymi markami, w tym markami globalnymi TENA i Tork oraz lokalnymi: Leukoplast, Libero, Libresse, Lotus, Nosotras, Saba, Tempo, Vinda i Zewa. Firma zatrudnia 48,000 pracowników na całym świecie, a dochód uzyskany ze sprzedaży w 2016 roku wyniósł SEK 101 miliardów (EUR 10.7 miliardów). Zrównoważony wzrost jest integralnym elementem modelu biznesowego Essity, przynoszącym korzyść ludziom oraz środowisku. Siedziba główna Grupy Essity jest w Sztokholmie, w Szwecji i tam też jest notowana na giełdzie papierów wartościowych Nasdaq. Wcześniej Essity była częścią Grupy SCA. Więcej informacji na www.essity.com.

[i] When and How to Wash Your Hands. CDC. Centers for Disease Control and Prevention.

open