Home IT&BIM NOWE OBLICZE BIM Z REYNAERS
NOWE OBLICZE BIM Z REYNAERS
0

NOWE OBLICZE BIM Z REYNAERS

0
0

Technologia BIM – technologia uznawana za przyszłość architektury, będzie głównym tematem wyjątkowej konferencji, która odbędzie się 7 listopada 2017 r. w Multikinie Złote Tarasy. Na konferencji tej nie może zabraknąć firmy Reynaers Aluminium, która jest nie tylko partnerem wydarzenia, ale też prekursorem nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu.

Jakich? Na przykład unikalnej koncepcji pokoju wirtualnego Avalon.

Termin BIM to skrót od terminu Building Information Modeling, który można przetłumaczyć jako modelowanie informacji o budynku. W dużym skrócie, jest to wyjątkowa, innowacyjna i bardzo młoda technologia, które zrewolucjonizowała myślenie o współczesnym projektowaniu.

Druga edycja, organizowanej przez firmę WSC konferencji NOWE OBLICZE BIM, ma na celu przede wszystkim popularyzację tej nowoczesnej technologii w Polsce. Dlatego wydarzenie to dedykowane jest głównie do architektów, inżynierów, projektantów, deweloperów, urzędników, wykonawców i producentów wyrobów budowlanych, a także nauczycieli akademickich i studentów. Podczas tej mającej szkoleniowo-naukowy charakter imprezy, o BIM i możliwościach jakie oferuje, opowiedzą polscy oraz zagraniczni specjaliści. Konferencja będzie tłumaczona symultanicznie.

W programie wydarzenia nie może zabraknąć wystąpienia specjalistów firmy Reynaers Aluminium, która już od ponad roku korzysta z biblioteki BIM i intensywnie pracuje nad optymalizacją współpracy pomiędzy różnymi zespołami zaangażowanymi w proces projektowania budynków. Owocem tej pracy jest m.in. unikalny koncept AVALON, który zostanie zaprezentowany uczestnikom podczas warszawskiej konferencji 7 listopada.

W dużym skrócie AVALON to zaawansowane narzędzie do oceny projektu architektonicznego, pokój rzeczywistości wirtualnej, stworzony w nowym kampusie Reynaers w Duffel (Belgia). To świat umożliwiający wprowadzenie radykalnych zmian w projekcie architektonicznym oraz optymalizację budynku jeszcze przed rozpoczęciem procesu budowy. AVALON zamienia architektoniczny model 3D na model wirtualny. Model, w który można wejść, a następnie obejrzeć różne rodzaje rozwiązań technicznych od środka lub od zewnątrz budynku. Sprawdzić – na przykład, które systemy aluminiowe Reynaers sprawdzą się najlepiej, jaki kształt i kolor profili będzie najbardziej pasował do budynku, jakich parametrów produktów potrzebujemy. Co ważne wszystkie zmiany mogą być dokonywane w czasie rzeczywistym, co umożliwia weryfikację różnych opcji i wybieranie idealnych rozwiązań.

Więcej informacji dotyczących konferencji NOWE OBLICZE BIM i panel do rejestracji można znaleźć na stronie http://wsc.pl/bim2017

www.reynaers.pl

open