Home Builder Online BUILDER – LISTOPAD 2017
BUILDER – LISTOPAD 2017
0

BUILDER – LISTOPAD 2017

0
0

Dobra passa budownictwa mieszkaniowego w Polsce cieszy, ale zarazem prowokuje do wielu pytań. Bo choć rynek deweloperski bije rekordy, liczba rozpoczętych budów mieszkań wzrasta i systematycznie zwiększa się na nie popyt, to wciąż gonimy Europę!

Polska na jej tle pod tym względem niestety wypada słabo. Na 1000 mieszkańców przypadają 363 mieszkania, podczas gdy średnia europejska wynosi 435. Deficyt zmniejsza się co roku, deweloperzy biją rekordy, a rządowe programy i nowe projekty ustaw związane z uproszczeniem procesu inwestycyjno-budowlanego mają na celu ten wskaźnik poprawić. Deweloperzy monitują tę pilną potrzebę zmian w prawie, ułatwiających proces budowy (krótszych procedur administracyjnych dotyczących regulacji stanu prawnego nieruchomości, wydawania uzgodnień i decyzji).
Ale są też niepokojące sygnały: wykonawcy sygnalizują wzrastające zapotrzebowanie na pracowników, drożeją materiały, a tym samym generalne wykonawstwo. Jak wpłynie to na rynek mieszkań? Jak wykorzystać dobrą passę? Jak utrzymać tempo wzrostu? Na ile możliwe jest wdrożenie nowych, innowacyjnych technologii i rozwiązań budowlanych w koncepcji taniego budownictwa mieszkaniowego? Odpowiedzi szukajcie Państwo w tym i w kolejnych numerach.

Budownictwo mieszkaniowe to tylko jeden z ważnych tematów bieżącego numeru, do lektury którego serdecznie zapraszam!

Danuta Burzyńska
Redaktor Naczelna

W listopadowym numerze znajdują się m.in. artykuły: „Mamy ambitne plany” – wywiad z Prezesem Zarządu firmy BAUKRANE Budownictwo Danielem Pawłowskim, Raport: „Potencjał branży kolejowej”, w dziale Metamorfozy artykuł „Wielowątkowy proces ożywiania”, w dziale Nauka m.in. artykuł „Fasady metalowo-sklane” i „Głos Rady”, a w Architekturze&Design m.in. artykuły: „Przeźroczystość w architekturze”, Profil „Locum M. Paszyn”, Projekty Świata „Optymalizacja pracy lotniska w Sydney” oraz dwa dodatki branżowe: „Budownictwo mieszkaniowe” oraz „Wnętrza”.

SPIS TREŚCI >>

SPIS TREŚCI A&D>>

open