Home Builder Science BASENY PASYWNE
BASENY PASYWNE
0

BASENY PASYWNE

0
0

Budownictwo pasywne nie jest już w Europie żadną nowością, a raczej praktyką coraz powszechniej stosowaną, zwłaszcza w Europie zachodniej, głównie w obszarze budownictwa mieszkalnego i użyteczności publicznej. 

Podstawowe założenia budownictwa pasywnego to osiągnięcie wysokiego komfortu użytkowania, znikomego zapotrzebowania na energię do ogrzewania, a przy okazji wysokiej jakości trwałego, ekonomicznego w użytkowaniu budynku.
Kluczowym elementem jest dopracowany wielobranżowy projekt wykonawczy, który uwzględniać będzie zarówno wszystkie uwarunkowania zewnętrzne, wbudowane elementy technologiczne, wpływ sposobu użytkowania, precyzyjny dobór materiałów i urządzeń oraz istotne detale budowlane czy technologiczne.
Jednak dobry projekt to dopiero połowa sukcesu.
Podstawą powodzenia realizacji budynku pasywnego jest wybór profesjonalnej, wysoko wykwalifikowanej firmy wykonawczej, posiadającej odpowiednie przeszkolenia i doświadczenie, oraz współpracy świadomego, stawiającego wysokie wymagania, inwestora.
Należy obalić mit, że budownictwo pasywne jest skomplikowane, drogie i wymaga użycia specjalistycznych technologii. Profesjonalna firma wykonawcza, która na każdej budowie przykłada wagę do jakości i dokładności, bez problemu poradzi sobie z budynkiem pasywnym. Niezbędna jest oczywiście poszerzona wiedza z zakresu budownictwa pasywnego w aspekcie wykonawczym, oparta na specjalistycznych szkoleniach, a w trakcie budowy – wyjątkowa dbałość o szczegóły, prawidłowy i dokładny montaż elementów budowlanych, i kontrola jakości na każdym etapie.
CZYTAJ DALEJ >>

open