Home Bez kategorii BLITZMANN POLSKA – KONKURS KDMI
BLITZMANN POLSKA – KONKURS KDMI
0

BLITZMANN POLSKA – KONKURS KDMI

0
0

Firma Blitzmann zajmuje się sprzedażą i dostawą energooszczędnych systemów oświetleniowych, które przyczyniają się do zdecydowanego spadku zapotrzebowania na energię elektryczną w oświetleniu.

Skupia się głównie na technologii LED przeznaczonej dla przemysłu, stacji paliw, galerii handlowych, obiektów sportowych oraz innych obiektów użyteczności publicznej. Celem podstawowym jest obniżenie zużycia energii elektrycznej przeznaczonej na oświetlenie. Dlatego też Blitzmann stosuje w swoich lampach automatykę najnowszej generacji, która pozwala ją zaoszczędzić. Systemy zarządzania lamp przemysłowych, takie jak Dali czy Zigbee, idealne do wykorzystania na halach produkcyjnych, zapewniają oszczędności energii na poziomie 75–85%. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na zwiększenie oszczędności energetycznej w oświetleniu jest poprawa efektywności świetlnej diod.

Oświetlenie LED

Energooszczędność – oświetlenie  LED  jest  energooszczędnym źródłem  światła  w  porównaniu  do  wszystkich  tradycyjnych  źródeł światła, w tym również świetlówek kompaktowych. Dzięki zastosowaniu diod nowej generacji z wydajnością świetlną na poziomie 140/150 lm/ W, tradycyjny halogen o mocy 50 W można zastąpić żarówką halogenową LED o mocy 4–5 W.

Żywotność – diody wyróżniają się znacznie większą żywotnością. Średnia  żywotność  oświetlenia  diodowego  to  50000–60000  godzin świecenia ze spadkiem strumienia świetlnego na poziomie 1,7–2% na 10000 godzin.

Współczynnik  oddawania  barw – oświetlenie LED charakteryzuje  się  znacznie  lepszym  współczynnikiem  oddawania  barw (0,85–0,9).

Wytrzymałość – diody LED są znacznie bardziej wytrzymałe, m.in. na uderzenia, wstrząsy, wibracje oraz oddziaływanie otoczenia w postaci  zmieniających  się  warunków  atmosferycznych.  Charakteryzują się bardzo krótkim czasem włączania i wyłączania. Czas włączania nie przekracza 100 ns, a wyłączania 200 ns. Przy oświetleniu tradycyjnym, np. lampy wyładowczej, czas włączania wynosi nawet kilka minut.

Brak  efektu  migotania –  znacznie  lepsza  kultura  pracy  przy oświetleniu  LED  w  stosunku  do  tradycyjnych  źródeł  świetlówek. Oświetlenie LED nie męczy oczu.

Bezpieczeństwo – znacznie większe bezpieczeństwo ze względu na niskie napięcie zasilające.

Ochrona  środowiska – znaczne ograniczenie emisji CO2 do atmosfery przez oszczędność energii elektrycznej.

Blitzmann Polska Sp. z o.o. jest spółką należącą do amerykańskiej firmy Blitzmann LLC – producenta i dostawcy energooszczędnych oraz profesjonalnych systemów oświetleniowych opartych na technologii LED, skierowanych do przemysłu.

Kontakt:
Marcin Kotowicz, Sales Operational Manager
tel. 882 066 275
e-mail: marcin.kotowicz@blitzmann.com
www.blitzmann.pl

 

open