Home Biznes i Ludzie PO 25 LATACH ROZWOJU BALEX METAL ŁĄCZY SIŁY Z BRANŻOWYM LIDEREM
PO 25 LATACH ROZWOJU BALEX METAL ŁĄCZY SIŁY Z BRANŻOWYM LIDEREM
0

PO 25 LATACH ROZWOJU BALEX METAL ŁĄCZY SIŁY Z BRANŻOWYM LIDEREM

0
0

I dołącza do grona największych firm na świecie. Dnia 8 grudnia 2017 roku udziałowcy Grupy Balex Metal podpisali umowę sprzedaży 100% udziałów na rzecz Grupy Kingspan. Proces formalizacji umowy zajmie dwa najbliższe miesiące.

Grupa Kingspan jest globalnym liderem w produkcji płyt warstwowych i izolacyjnych. Powstała w 1965 roku w Kingscourt w Irlandii. W roku 1995 zaczęła być notowana na giełdach papierów wartościowych w Dublinie i Londynie. Prowadzi swoją aktywność na wszystkich kontynentach, zatrudniając w sumie 10.000 pracowników.

Grupa Balex Metal powstała w 1992 roku. Jest największym producentem płyt warstwowych w Polsce, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne i realizuje połowę swoich przychodów. Jest również jednym z liderów w produkcji płyt warstwowych, blach profilowanych i płyt izolacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada zakłady produkcyjne na Łotwie i Słowacji. W swoich międzynarodowych strukturach zatrudnia w sumie 650 osób. Od kilku lat jest zaliczana do grona stu największych prywatnych polskich przedsiębiorstw.

Przyszły udziałowiec przewiduje swoją dalszą ekspansję w regionie pod marką Balex Metal. Obecna kadra zarządzająca i wszyscy pracownicy firmy będą, jak dotychczas, odpowiedzialni za generowanie dalszych wzrostów produkcji, sprzedaży i rozwoju innowacyjnych produktów.

Po zamknięciu procesu sprzedaży udziałów, po dziewięciu latach sprawowania swojej funkcji, Tomasz Baranowski przekaże stanowisko Prezesa Zarządu wieloletniemu jego członkowi, Panu Markowi Dzikiewiczowi.

Dotychczasowy udziałowiec i założyciel firmy Balex Metal, Pan Lech Baranowski wraz z rodziną, będzie prowadził swoją działalność biznesową między innymi przeznaczając swój czas i doświadczenie na inwestycje i rozwój przedsiębiorstw w ramach swojego podmiotu inwestycyjnego Finarto Investments (finarto.com).

open