Home IT&BIM BENTLEY OGŁASZA USŁUGI W CHMURZE OPARTE NA MICROSOFT AZURE
BENTLEY OGŁASZA USŁUGI W CHMURZE OPARTE NA MICROSOFT AZURE
0

BENTLEY OGŁASZA USŁUGI W CHMURZE OPARTE NA MICROSOFT AZURE

0
0

Jeszcze lepiej dopasowują ProjectWise CONNECT Edition do kompleksowej realizacji projektów. Ponadto nowe usługi „365 Services” ProjectWise wykorzystują Microsoft Office 365, z uwagi na to, że organizacje realizujące projekty coraz częściej korzystają z Microsoft Azur. 

Bentley Systems podczas Konferencji Year in Infrastructure 2017ogłosiła nowe usługi w chmurze dla ProjectWise CONNECT Edition oparte na Microsoft Azure. Usługi oparte na Azure uzupełniają usługę ProjectWise Design Integration, sprawdzonego programu do współdzielenia pracy w ramach współpracujących zespołów inżynierskich, który może być wdrożony na własnych serwerach, w formie usługi w chmurze lub w dowolnej kombinacji hybrydowej. Dzięki wspólnej platformie Azure organizacje realizujące projekty, które korzystają zarówno z nowych usług „365 Services” ProjectWise CONNECT Edition jak i z Microsoft Office 365 będą w jeszcze większym stopniu korzystać z cyfrowych obiegów prac pomiędzy procesami prac inżynierskich a narzędziami przedsiębiorstwa do zapewniania produktywności. Razem z „365 Services”, połączone środowisko danych firmy Bentley, wspólne dla ProjectWise i AssetWise, obejmuje obecnie usługi Components Center, ContextShare, ConstructSim Completions i iModelHub.

Nowe usługi w chmurze ProjectWise CONNECT Edition do kompleksowej realizacji projektów obejmują:

 • Deliverables Management pozwalające tworzyć, wysyłać i otrzymywać paczki wysyłkowe, dokumenty i zapytania o informacje (RFI);
 • Issues Resolution pozwalające zgłaszać problemy, zarządzać nimi i je rozwiązywać;
 • Field Data Management do gromadzenia danych w oparciu o konfigurowalne formularze;
 • Project Performance Dashboards do wglądu w postępy projektu;
 • Share do szerokiego i bezpiecznego udostępniania ogólnych informacji projektowych; oraz
 • Construction Management  do zarządzania umową, kosztami, zmianami i ryzykiem.

Jeśli chodzi o Construction Management, Ron Perkins, wiceprezes spółki HDR Inc., powiedział: „Integracja między ProjectWise Construction Management a ProjectWise Design Integration pomoże zwiększyć wydajność projektów przez usprawnienie koordynacji między zespołami projektującymi a budującymi. Możliwość uzyskania dostępu do rysunków i informacji projektowych uprości przekazanie treści projektu naszym partnerom budowlanym i pomoże oszczędzić czas i zmniejszyć liczbę błędów przez eliminację ponownego wprowadzania danych”.

Połączone środowisko danych (CDE)

Usługi przyczyniające się zarówno do realizacji projektów, jak i wydajności majątku trwałego, zapewniające korzyści użytkownikom ProjectWise i/lub AssetWise, obejmują:

 • ContextShare do uzyskiwania dostępu do siatek rzeczywistych gotowych do prac inżynierskich i ich udostępniania;
 • iModelHub do synchronizacji i rozpowszechniania zmian w procesach prac BIM;
 • ConstructSim Completions;
 • Components Center; oraz
 • „365 Services”.

Aby zapewnić realistyczną widoczność, firma Bentley dokonała również prapremiery narzędzia Navigator Web, które umożliwia użytkownikom dostęp do modeli projektu i treści inżynierskich bezpośrednio z przeglądarki. Narzędzie Navigator Web, cechujące się wysoką wydajnością nawet przy dużych i złożonych modelach 3D, będzie wykorzystywane przez wszystkie usługi w chmurze CONNECT Edition korzystające z interaktywnego przeglądania, wizualizacji, zapytań lub analiz modeli w standardowym interfejsie przeglądarki.

ConstructSim Completions

Krytyczną fazą każdego projektu jest weryfikacja tego, czy realizowany majątek trwały spełnia szczegółowe wymagania i specyfikacje określone przez właściciela. Narzędzie ConstructSim Completions pomaga zarówno organizacjom realizującym projekty i właścicielom-operatorom sprawdzać postępy i weryfikować gotowość systemów do wydajnego zamknięcia projektu i jego przekazania. Narzędzie ConstructSim Completions, w pełni zintegrowane z ConstructSim Work Package Server, umożliwia organizacjom eliminację ręcznego zbierania danych za pomocą zautomatyzowanych arkuszy kontrolnych w celu łatwego monitorowania, kontrolowania i automatyzowania procesów prac testowych i kontrolnych na potrzeby informowania o statusie i raportowania w czasie rzeczywistym. Zapewniane jest również wsparcie dla przeglądu realizacji mechanicznej i oddania do eksploatacji, w tym również w formie raportów statusu opartych na panelach informacyjnych i mobilnych cyfrowych inteligentnych formularzy. Narzędzie ConstructSim Completions zapewnia kluczowe informacje o projekcie i budowie w chwili oddania do eksploatacji i początku eksploatacji majątku trwałego, przyspieszając gotowość systemów, zmniejszając ryzyko i złożoność oraz zapewniając usprawnione metody zapewnienia bezpieczeństwa lepsze niż aktualnie stosowane metody.

Components Center

Components Center to usługa w chmurze Azure zawierające biblioteki, które dopasowują, w obrębie różnych branż i aplikacji, semantyczne treści skatalogowanych komponentów, mogące zawierać dane o sprzedawcach, szczegóły produkcji, wymagania dla komponentów (na przykład specyfikacje i połączenia elektryczne), cechy niezawodności i obrazy wymagane do dokumentacji (na przykład widok 3D, plan, schematy). Komponent cyfrowy jest ponownie wykorzystywany w procesach prac BIM w modelowaniu projektowym, modelowaniu analitycznym, modelowaniu budowy i w rejestrach majątku trwałego — zaczynając od komponentu skatalogowanego, przez komponent wyprodukowany, po komponent zainstalowany i eksploatowany.

Components Center od początku będzie zawierać biblioteki ogólnych komponentów z odpowiednimi informacjami i biblioteki producentów i sprzedawców, oraz będzie obejmować różne formaty, takie jak RFA, ale ma być w założeniu utrzymywane i rozszerzane przez organizacje użytkowników.

„365 Services”.

Usługi firmy Bentley w połączonym środowisku danych są wdrażane tak, aby w pełni wykorzystać natywne możliwości Microsoft Azure — aby przedsiębiorstwa tworzące infrastrukturę przy cyfryzacji mogły wykorzystywać ich aktualne inwestycje w narzędzia i dane Microsoft — aby cyfrowe procesy prac kompleksowo rozwijały realizację projektów i wydajność majątku trwałego. Dotychczasowe przykłady obejmują:

 • Łącznik Microsoft Flow mający ułatwić tworzenie konfigurowalnych procesów prac w natywnych interfejsach Microsoft Office 365, w tym procesów komunikacji w czasie rzeczywistym, konsolidacji poczty elektronicznej i innych procesów prac skupionych na dokumentach;
 • Microsoft Azure Search dla natychmiastowego dostępu do informacji projektowych i operacyjnych;
 • Połączenie z Microsoft SharePoint umożliwiające tworzenie odnośników do dokumentów przechowywanych w Microsoft SharePoint w procesach prac ProjectWise i AssetWise; oraz
 • integrację Microsoft Power BI, dla analiz projektowych i operacyjnych źródeł danych inżynierskich i firmowych.

Bill Smith, dyrektor informatyczny w spółce Johnson, Mirmiran & Thompson (JMT), powiedział: „Przy tak wielu dostępnych narzędziach do współpracy w ramach przedsiębiorstwa wyzwanie polega na połączeniu odpowiednich z nich w celu zapewnienia spójnego i bezproblemowego wykorzystania ich przez użytkowników, co z kolei przyspieszy przyjęcie i zwrot z naszej inwestycji w IT. Strategia firmy Bentley polegająca na integracji ProjectWise z Office 365 odnosi się do tego wyzwania, umożliwiając zwiększenie jakości współpracy i standaryzacji procesów biznesowych przy jednoczesnym umożliwianiu ujednolicenia dostępu do wszystkich typów danych związanych z projektem”.

Firma Mott MacDonald, zajmująca się pracami inżynierskimi, zarządzaniem i pracami deweloperskimi na całym świecie, wykorzystuje ProjectWise i Microsoft Office 365 jako fundamenty bezproblemowego zarządzania wiedzą i umożliwiania współpracy w obrębie globalnej sieci złożonej z 16 000 ekspertów. Derek Murray, globalny kierownik projektów cyfrowych w spółce Mott MacDonald, powiedział: „Integracja ProjectWise i Office 365 rozwinie to bezproblemowe doświadczenie przez stworzenie płynnych procesów prac między obydwoma systemami, rozbijając bariery między repozytoriami informacji i przez sprawienie, że informacja o postępie prac inżynierskich będzie łatwiej dostępna dla zarządzających. Te zalety zmienią sposób, w jaki pracujemy z partnerami i doprowadzą do lepszych wyników dla naszych klientów”.

Rob Howard, dyrektor ds. ekosystemu Office w spółce Microsoft Corporation, powiedział: „Microsoft i Bentley cieszą się dobrymi relacjami od dziesięcioleci. Cieszymy się, że Bentley łączy, przyspiesza i usprawnia współpracę, informacje o projekcie i operacyjne oraz wydajność organizacyjną za pomocą kompleksowej integracji z Microsoft Office 365. Ujednolicony dostęp do projektowych i nieprojektowych danych projektu zwiększy wartość dla naszych wspólnych klientów przez umożliwienie cyfrowych przepływów prac pomiędzy ich inżynierskimi procesami prac a firmowymi narzędziami do zapewniania produktywności. Obserwowanie, jak Bentley wykorzystuje swoje zaangażowanie w platformę Azure przy realizacji tej nowej wizji będzie wspaniałym doświadczeniem”.


O Bentley Systems

Bentley Systems jest światowym liderem specjalizującym się w dostarczaniu inżynierom, architektom, geodetom, konstruktorom oraz zarządcom infrastruktury kompleksowych rozwiązań w zakresie nowoczesnego oprogramowania wspierającego projektowanie, budowę oraz eksploatację infrastruktury. Firma Bentley wykorzystuje mobilność informacji w celu poprawienia wydajności wykorzystania zasobów, wykorzystując zalety modelowania informacji przez zintegrowane projekty zorientowane na inteligentną infrastrukturę. Rozwiązania firmy Bentley obejmują aplikację MicroStation do projektowania i modelowania infrastruktury, platformę ProjectWise do współpracy w ramach zintegrowanych projektów oraz usługi operacyjne AssetWise do eksploatacji zasobów infrastrukturalnych — i uzupełniane są przez kompleksowe usługi zarządzane oferowane za pośrednictwem dostosowanych Planów Sukcesów.

Założona w 1984 r. firma Bentley ma ponad 3000 pracowników w 50 krajach świata, ponad 600 milionów dolarów rocznych przychodów, a od 2011 r. zainwestowała ponad miliard dolarów w badania, rozwój i przejęcia.

Dodatkowe informacje na temat firmy Bentley można znaleźć w witrynie www.bentley.com. Aby na bieżąco otrzymywać aktualności na temat firmy Bentley, można dokonać subskrypcji kanału RSS firmy Bentley z informacjami prasowymi i aktualnościami. Odwiedź stronę Konferencji Year In Infrastructure, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat wydarzeń firmy Bentley dla liderów w branży. Zapraszamy do przejrzenia  zbioru innowacyjnych projektów infrastrukturalnych zgłaszanych do corocznego konkursu Be Inspired w zakładce Infrastructure Yearbooks na stronie firmy Bentley. W celu uzyskania dostępu do witryny umożliwiającej specjalistom nawiązywanie kontaktów, komunikację oraz dzielenie się zdobytą wiedzą odwiedź Bentley Communities.

Aby pobrać ranking Bentley Infrastructure 500 Top Owners, wyjątkowe światowe zestawienie właścicieli infrastruktury z sektora prywatnego i publicznego ułożone w oparciu o łączną wartość ich inwestycji infrastrukturalnych, odwiedź BI 500

open