Home Biznes i Ludzie Ludzie MAGNUS PERSSON NOWYM PREZESEM SKANSKA SA
MAGNUS PERSSON NOWYM PREZESEM SKANSKA SA
0

MAGNUS PERSSON NOWYM PREZESEM SKANSKA SA

0
0

Z dniem 17 stycznia szefem biznesu budowlanego Grupy Skanska w Polsce zostaje Magnus Persson. Magnus Persson jest związany ze Skanska od 20 lat. W 2000 roku był bezpośrednio zaangażowany w realizację jednej z pierwszych inwestycji biurowych w Polsce – biurowca Atrium w Warszawie.

Magnus Persson ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu dużych projektów inżynierskich oraz w zarządzaniu biznesem budowlanym. Dołączył do Skanska w Polsce w październiku 2016 roku i pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego odpowiedzialnego za budownictwo ogólne oraz za rozwój biznesu.

Na stanowisku prezesa Magnus Persson zastąpi Piotra Janiszewskiego, który odchodzi z firmy. Zmiany te są elementem fundamentalnej rewizji zapoczątkowanej jesienią 2017 roku przez Grupę Skanska w Szwecji, której efektem jest restrukturyzacja Grupy, w celu podniesienia rentowności firmy.


Grupa Skanska
Jesteśmy częścią Grupy Skanska, której historia sięga 1887 roku. Grupa należy do największych firm budowlano-deweloperskich na świecie, zatrudniając obecnie 41 tys. osób w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Budujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, troszczymy się o to, jakie będą potrzeby społeczności, w których działamy, jak nasze realizacje będą wpływały na życie ludzi i rozwój kraju w długiej perspektywie. Uczestniczymy w najbardziej innowacyjnych przedsięwzięciach naszych czasów i pracujemy przy 10 tys. projektów na świecie. Przychody Grupy za rok 2016 wyniosły 16 mld EUR, a zysk operacyjny 866 mln EUR. Główna siedziba firmy mieści się w Sztokholmie w Szwecji. Od 1965 r. Skanska jest notowana na sztokholmskiej giełdzie. Standardy pracy Skanska na całym świecie określają zapisy „Kodeksu postępowania”. Na każdym rynku pracujemy zgodnie ze wspólnymi wartościami: troszczymy się o życie, działamy etycznie i transparentnie, razem jesteśmy lepsi, dbamy o klienta. W Polsce Skanska zatrudnia prawie 7 tys. osób w trzech spółkach: Skanska S.A., Skanska Property Poland, Skanska Residential Development Poland.

Więcej informacji na stronie: www.skanska.pl

 

 

Skanska S.A. działa we wszystkich obszarach budownictwa. Realizujemy obiekty biurowe, mieszkalne, komercyjne oraz przemysłowe. Specjalizujemy się również w inwestycjach drogowych, mostowych, kolejowych i hydrotechnicznych. Wybudowaliśmy w Polsce m.in. Złote Tarasy w Warszawie, terminal przylotowy w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowice, północny odcinek autostrady A1, zbiornik wodny Świnna Poręba. Wśród naszych najważniejszych obecnych inwestycji są obwodnice Miechowa i Leśnicy, nowoczesna hala 100-lecia KS Cracovia oraz metamorfoza nadwiślańskich bulwarów. Jesteśmy jedynym wykonawcą projektów dla spółki biurowej i mieszkaniowej Skanska, dla których budujemy nowoczesne, komfortowe budynki biurowe w największych miastach kraju oraz jedne z pierwszych zielonych, certyfikowanych osiedli mieszkaniowych w Warszawie. Chcemy aktywnie rozwijać rynek budownictwa w Polsce, wprowadzając nowe technologie i światowe rozwiązania oraz promując podejście, w którym najważniejszy jest człowiek i jego codzienne potrzeby. W tym celu m.in. powołaliśmy Centrum Badań i Innowacji, które będzie pracować nad wdrażaniem w Polsce nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Jesteśmy jednym ze współzałożycieli i partnerów „Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie” – inicjatywy największych generalnych wykonawców w Polsce, której misją jest poprawa bezpieczeństwa na budowach. W 2017 r. po raz piąty otrzymaliśmy nagrodę Firmy Budowlanej Roku w prestiżowym konkursie Eurobuild Awards.

 

Zapraszamy na profil spółki na Facebooku: https://www.facebook.com/skanskapolska

open