Home Bez kategorii KONIOR STUDIO – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
KONIOR STUDIO – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
0

KONIOR STUDIO – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017

0
0

Jesteśmy autorską pracownią architektoniczną założona przez Tomasza Koniora w 1995 roku. Zespół liczy obecnie 30 architektów. Przez lata praktyki projektując i nadzorując realizację wielu budynków zdobyliśmy cenne doświadczenie stając się partnerem zarówno dla indywidualnych jak i publicznych klientów.

Wyrażamy przekonanie, że w całym procesie projektowania i budowania najważniejszy jest człowiek, w kontekście czasu i miejsca, natury i kultury. Przekształcając przestrzeń staramy się tworzyć miejsca przyjazne. W architekturze cenimy jej miejski kontekst, w którym przestrzenie między budynkami są równie ważne jak same budynki.

Tradycja budowania, dobra kontynuacja i świadomie stosowane innowacje pozwalają kreować zdrowe środowisko i spójne miasto. Wciąż podnosimy kwalifikacje podejmując się nowych wyzwań. Projektujemy w dowolnej skali i różnym, często ekstremalnym stopniu skomplikowania. Naszą specjalnością są projekty budynków użyteczności publicznej. Jak dotąd największą realizacją i najcenniejszą referencją jest siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach otwarta 1-go października 2014 roku.

Obecnie Konior Studio projektuje i nadzoruje realizacje wielu obiektów, głównie w Katowicach: „Diament Plaza Hotel”, zespół mieszkaniowy „3 Stawy”, budynki biurowe. W Konopiskach powstaje Siedziba Firmy Press Glass, a w Warszawie Szkoła Muzyczna z salą koncertową.  W styczniu 2018 rozpoczęliśmy projektowanie Nowej Filharmonii w Brnie.

open