Home Builder Awards ADAM PYKEL – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2017
ADAM PYKEL – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2017
0

ADAM PYKEL – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2017

0
0

Adam Pykel, Prezes Zarządu Port Praski, absolwent Politechniki Warszawskiej. Ekspert w zakresie budownictwa wodnego oraz hydrotechnicznego. Posiada ponad 40-letnie doświadczenie w zarządzaniu inwestycjami budownictwa krajowego i zagranicznego.

Swoją karierę rozwijał w licznych przedsiębiorstwach komercyjnych, firmach branży budowlanej oraz spółkach Skarbu Państwa. W latach 2007-2011 był konsultantem zespołu zajmującego się nowelizacją prawa budowlanego oraz zagospodarowania przestrzennego, działającego przy Wiceministrze Infrastruktury ds. Budownictwa. Od 2011 roku pełni funkcję Prezesa Spółki Port Praski. Doświadczenie zawodowe przełożyło się na liczne sukcesy spółki, która wielokrotnie została uhonorowana prestiżowymi nagrodami. Realizacje Portu Praskiego zdobyły tytuły: „Budowa Roku 2013”, „Modernizacja Roku 2015”, „Inwestycja Roku 2015”, „Budowa Roku 2016”, nagrodę drugiego stopnia w konkursie „Budowa Roku 2015”.
Ponadto, w latach 2015 i 2016 Port Praski został laureatem nagrody „Budowlana Firma Roku” przyznawanej przez miesięcznik „Builder”, a Adam Pykel został wyróżniony jako „Osobowość Branży”. W 2017 roku Port Praski wyróżniono nagrodą Europejskiego Klubu Biznesu Polska „Signum Temporis – Znak Czasu 2017” za odważną realizację nowatorskiego projektu architektoniczno-urbanistycznego.
Inwestycja Port Praski jest obecnie jednym z największych przedsięwzięć architektonicznych realizowanych w Europie. Powstaje na prawie 40-hektarowym terenie prawobrzeżnej Warszawy. W ramach projektu, planowane jest stworzenie nowego centrum Warszawy, które swoim powiązaniem i różnorodnością funkcjonalną stworzy „miasto w mieście”. Na terenie inwestycji zrealizowano już część zabudowy mieszkalno-usługowej. Kilka obiektów jest w trakcie realizacji. W kolejnych etapach będą powstawały biurowce, lokale usługowo-handlowe i gastronomiczne, a dodatkowo marina, doki, Park Mediów i ogólnodostępne tereny zielone.

open