Home Bez kategorii METROSTAV – BUDOWLNA FIRMA ROKU 2017
METROSTAV – BUDOWLNA FIRMA ROKU 2017
0

METROSTAV – BUDOWLNA FIRMA ROKU 2017

0
0

Metrostav jest spółką budowlaną o szerokich kompetencjach i wieloletnim doświadczeniu, która zapewnia kompleksowe wykonanie i zarządzanie nawet najbardziej skomplikowanymi i wymagającymi realizacjami budowlanymi.

Metrostav ma ugruntowaną pozycję w Europie w obszarze rekonstrukcji obiektów zabytkowych, budownictwa infrastrukturalnego, przemysłowego, mieszkaniowego i budynków użyteczności publicznej. Działa we wszystkich sektorach budownictwa. W Republice Czeskiej spółka szczególnie znana jest z budownictwa podziemnego – obsługuje niemal 50% wszystkich kontraktów tego typu.

Metrostav a.s. powstał w Czechach w roku 1990 na bazie państwowego przedsiębiorstwa budowlanego, które istniało od 1971 roku. Polski oddział spółki został utworzony w 2009 roku i należy do Dywizji 4 spółki, która specjalizuje się w infrastrukturze transportowej.

Spółka wykonała jedną z największych warszawskich inwestycji ostatnich lat – modernizację mostu Gen. Grota-Roweckiego w Warszawie. Inwestycja obejmowała realizację 63 obiektów inżynierskich na ponad 4,5-kilometrowym odcinku trasy. Metrostav realizuje w Polsce zaawansowane technicznie projekty infrastrukturalne: most na Wyspie Sobieszewskiej, trasa ekspresowa S-7: Koszwały – Nowy Dwór Gdański, modernizacja węzła ulic Marsa i Żołnierskiej w Warszawie. W ostatnim dziesięcioleciu Grupa Metrostav dała się poznać na rynku światowym jako solidny oraz nowoczesny partner. Metrostav podejmuje się pracy w trudnych warunkach geologicznych m.in. w Szwecji, Norwegii i Islandii, gdzie niejednokrotnie pojawia się konieczność korzystania z innowacyjnych rozwiązań, a także rozwijania zarówno możliwości technicznych, jak i wiedzy oraz umiejętności. Realizowanie projektów w różnych miejscach świata pozwoliło firmie lepiej poznać charakterystykę oraz wymagania poszczególnych rynków.

open