Home Bez kategorii PORR S.A. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
PORR S.A. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
0

PORR S.A. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017

0
0

PORR S.A. jest jedną z największych spółek budowlanych w Polsce. Firma powstała w wyniku połączenia ( w kwietniu 2017 roku) dwóch niezależnych spółek operacyjnych: PORR Polska Construction S.A. koncentrującej się na projektach budownictwa kubaturowego i kolejowego oraz PORR Polska Infrastructure S.A., specjalizującej się w  dziedzinie infrastruktury, budownictwa energetycznego, hydrotechnicznego a także inżynierii. 

Dzięki temu połączeniu PORR w Polsce oferuje kompleksowy zakres usług. Dzięki lokalizacjom w Warszawie, Gdyni, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu, spełnia wymagania rynku lokalnego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu rynkowemu i doskonałemu know-how, stała się jednym z głównym dostawców usług w zakresie inżynierii budowlanej, kolejowej,  budowy mostów i dróg. PORR SA dysponuje najwyższej jakości doświadczeniem w każdej dziedzinie nowoczesnego budownictwa.

W ciągu niemal 30-stu lat obecności na polskim rynku PORR zrealizował wiele inwestycji budowlanych, w tym szereg prestiżowych obiektów, takich jak: warszawski Hotel Intercontinental, biurowiec Warsaw Financial Centre, budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, hotel Sheraton, budynek Giełdy Papierów Wartościowych, Stary Browar w Poznaniu, Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Grzybowska Park w Warszawie, siedziba wydawnictwa Agora, budynki Sea Towers i Gdynia Waterfront, budynek Bałtyk i kompleks Business Garden I w Poznaniu.

Firma zrealizowała także projekty infrastrukturalne, jak np. remont Mostu Łazienkowskiego w Warszawie, budowa odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy (S2), odcinków dróg ekspresowych S7 – Południowa Obwodnica Gdańska- i S8, a także wiele spektakularnych obiektów mostowych – nie tylko w Polsce jak np. budowa Mostu im. Tadeusza Mazowieckiego w Rzeszowie, ale i zagranicą. Norweskie mosty Tresfjord i Harpe są jednymi z najciekawszych tego typu obiektów w Skandynawii.  Firma specjalizuje się także w projektach hydrotechnicznych, inżynieryjnych oraz budownictwa energetycznego czy kolejowego. Jedną z bardziej skomplikowanych realizacji hydrotechnicznych była modernizacja zbiornika Nysa – której celem było wzmocnienie ochrony przeciwpowodziowej w rejonie Nysy Kłodzkiej.

Aktualnie spółka realizuje m.in. takie kontrakty jak:  budowa odcinków tras ekspresowych S17, S8, S7, S6, S6/S11, węzła S2/S17, budowę obwodnicy Płocka, budowę prestiżowych obiektów kubaturowych jak Muzeum Józefa Pilsudskiego w Sulejówku, nowy budynek szpitala Uniwersyteckiego UJ Prokocim, modernizację wielu tras kolejowych oraz infrastruktury kolejowej jak np. Poznań–Piła, czy remont stacji kolejowej w Szczecinie. Jeden z ostatnio podpisanych kontraktów to umowa na budowę obrotnicy w Porcie Gdynia.

PORR S.A. jest częścią międzynarodowej Grupy PORR, z siedzibą w Wiedniu. W Europie jest jedną z najlepiej rozwijających się grup budowlanych. Zatrudniając około 15.000 pracowników generuje produkcję przekraczającą 3,9 mld EUR. Działa na terenie Austrii, w Niemczech, Szwajcarii, Polsce i Czechach. Grupa działa selektywnie z własnymi produktami eksportowymi w zakresie tuneli, budowy kolei, inżynierii lądowej na wybranych rynkach projektowych oraz na międzynarodowych rynkach w Norwegii, Wielkiej Brytanii i Katarze.

open