Home Builder Awards MARIUSZ FERENC – POLSKI HERKULES 2017
MARIUSZ FERENC – POLSKI HERKULES 2017
0

MARIUSZ FERENC – POLSKI HERKULES 2017

0
0

Mariusz Ferenc – od 2014 r. Prezes Zarządu Polbruk S.A., jednej z największych firm należących do koncernu CRH plc w Polsce, lidera na rynku betonowej kostki brukowej, materiałów drogowych oraz elementów małej architektury. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Wydziału Mechanicznego.

Doświadczony manager z dwudziestoletnim stażem w sektorze budowlanym w Polsce. W latach 2002-2013 pełnił funkcje zarządcze w spółkach z branży drogowej: Masfalt i Drogomex.

Wieloletni Członek Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych, Członek Kolegium Koleżeńskiego, a także Członek Komisji Technologicznej działającej przy Sejmie RP w zakresie wprowadzania nowych norm. Współdziałał także z NBP, za co otrzymał odznaczanie prezesa NBP dla przedsiębiorcy współpracującego w zakresie wymiany doświadczeń i informacji. W 2015 r. Mariusz Ferenc został odznaczony przez ministra gospodarki Odznaką Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej oraz przez ministra infrastruktury – Odznaką Honorową za Zasługi dla Budownictwa. W 2017 otrzymał od Prezydenta RP Andrzeja Dudy – Brązowy Krzyż Zasługi.

W codziennej pracy stawia przede wszystkim na innowacyjność w wielu aspektach – na etapie tworzenia wizji rozwoju, produkcji czy budowania relacji z klientem.  Wprowadzony na rynek w 2017 r. produkt Polbruk Lumia – kostka emitująca delikatną poświatę w nocy – dowodzi takiego podejścia. W tegorocznym konkursie „Dobry Wzór”, organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, produkt ten otrzymał nagrodę główną w kategorii strefa publiczna oraz nagrodę specjalną „Wzór Roku”, przyznaną przez ministra rozwoju za innowacyjność.

open