Home Builder Exclusive LUKSUS NA SKALĘ EUROPY
LUKSUS NA SKALĘ EUROPY
0

LUKSUS NA SKALĘ EUROPY

0
0

Europejski, dawniej znany jako Hotel Europejski w Warszawie, będzie bohaterem najbliższej odsłony publikacji Builder Exclusive. Nie zabraknie w niej znakomitych zdjęć i artykułów opisujących drogę inwestycji rewitalizacji perły polskiej XIX-wiecznej architektury. 

Wydawca publikacji przybliży cały proces realizacji, począwszy od koncepcji architektonicznej, a skończywszy na wykończeniu detalu.

Europejski jest jednym z najbardziej prestiżowych i ikonicznych budynków w Warszawie. Zbudowany w 1857 roku według projektu Henryka Marconiego, znakomitego polskiego architekta o włoskich korzeniach, od ponad 160 lat znad Traktu Królewskiego jest niemym świadkiem historii przemian stolicy. Odkąd po raz pierwszy otworzył swoje progi dla Gości i Warszawiaków, ten wspaniały neorenesansowy gmach i jego unikatowe otoczenie oraz czarująca atmosfera przyciągały biznesmenów, artystów i intelektualistów z całego świata. Hotel Europejski, opierając się na najlepszych wzorcach hotelarskich Europy Zachodniej, wprowadził je do Polski i zinterpretował przez pryzmat lokalnej tradycji i kultury. Ta spuścizna sprawiła, że hotel przez lata nosił tytuł najbardziej reprezentacyjnego w całej Polsce.

Europejski to wspaniała, niepowtarzalna historia, unikatowa architektura i ogromne przedsięwzięcie inwestycyjne. Do tej mieszanki dołożyliśmy jeszcze ponadczasowy design wnętrz, który ma sprawić, że każdy Gość zakocha się w jego legendzie. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Builder Exclusive pozwoli nam opowiedzieć historię powstania najbardziej luksusowego hotelu w Polsce w najlepszy możliwy sposób. – mówi Julien Barbotin-Larrieu, Prezes Zarządu spółki H.E.S.A. Sp. z o.o. Sp. K., inwestora i właściciela.

Odrestaurowany Europejski, dawniej Hotel Europejski, fragment fasady od strony Krakowskiego Przedmieścia

Nad nowym wyglądem budynku pracowało wielu znakomitych ekspertów, m.in. SUD Architekt Polska, pracownie WWAA, APA Wojciechowski oraz Lázaro Rosa-Violán. Na budynek Europejskiego składa się nie tylko część hotelowa ze 106 pokojami i apartamentami w standardzie pięciu gwiazdek, ale także z części biurowej, w ramach Europejski Office, oraz butikowej. Znajdą się tu takie udogodnienia jak centrum konferencyjne, Spa, restauracja, cukiernia, Long Bar, sala balowa, a nawet palarnia cygar. Warszawiacy oraz goście mogą tu nie tylko odpoczywać i pracować, ale również skorzystać z oferty wyselekcjonowanych butików czy podziwiać prace stanowiące część jednej z największej prywatnej kolekcji sztuki polskich twórców współczesnych w Polsce – Europejski Art Collection.

Bardzo się cieszymy z nawiązania współpracy z Europejskim oraz z tego, że prace wydawnicze już się rozpoczynają. Jestem przekonany, że z inwestorem, architektami oraz wykonawcami projektu rewitalizacji ikony Warszawy opowiemy Państwu w naszej najnowszej publikacji ekscytującą historię. Historię, która zostanie dodatkowo okraszona pięknymi zdjęciami najlepszych polskich artystów fotografików – mówi Michał Grocki, Managing Editor, Builder Exclusive.

Nowością, w porównaniu do poprzednich wydań, będzie dwujęzyczność publikacji. Zostanie ona opublikowana w języku polskim oraz angielskim, a dystrybuowana będzie bezpłatnie w Polsce oraz za granicami naszego kraju.

POBIERZ  informację prasową / DOWNLOAD press release / TÉLÉCHARGER le communiqué de presse / DESCARGAR comunicado de prensa:

PL_EUROPEJSKI_pressrelease

ENG_EUROPEJSKI_pressrelease

FR_EUROPEJSKI_pressrelease

ES_EUROPEJSKI_pressrelease

open