Home Builder Online BUILDER – MAJ 2018
BUILDER – MAJ 2018
0

BUILDER – MAJ 2018

0
0

WYWIAD Z OKŁADKI

250 numerów „Buildera” za nami! Ponad 20 lat codziennej, mrówczej pracy twórczej redakcji, studia graficznego i wydawnictwa, pełnej pasji i wyzwań, wspaniałej współpracy z Państwem – naszymi Partnerami w wielu przedsięwzięciach: redakcyjnych i pozawydawniczych.

W imieniu redakcji i wydawnictwa dziękujemy Państwu za te dwie dekady i z wciąż młodzieńczym entuzjazmem oraz nowymi pomysłami idziemy w przyszłość, bo przecież to dopiero 20 lat!

W majowym numerze polecamy m.in. artykuły:
„Apetyt na grunty” Daniela Puchalskiego, Dyrektora Działu Gruntów Inwestycyjnych w JLL – Za nami bardzo ciekawy rok na rynku gruntów inwestycyjnych. Firma doradcza JLL podsumowała 2017 r. oraz wskazała trendy na 2018 r. w segmencie gruntów pod inwestycje mieszkaniowe, biurowe, handlowe i hotelowe w Polsce.

Artykuł „Zejście pod ziemię” prof. dr hab. inż. Anny Siemińskiej-Lewandowskiej z Politechniki Warszawskiej – Bezpieczne budowanie coraz głębszych części podziemnych budynków lub całych obiektów usytuowanych pod poziomem terenu jest związane z nowymi rozwiązaniami technologicznymi i innowacyjnymi metodami budowy. To z kolei wymaga stosowania nowoczesnych sposobów rozpoznania podłoża oraz zaawansowanych metod obliczeniowych.

„Ćwierć wieku na polskich autostradach” Multiconsult Polska – W 1992 r. całkowita długość nowo wybudowanych dróg o standardzie autostrady wynosiła ok. 100 km. 25 lat później długość autostrad liczyła 1641 km, a dróg ekspresowych – 1611 km. Do zrealizowania założeń Programu Budowy Dróg Krajowych pozostało ok. 18% przewidzianych autostrad i prawie 70% docelowej długości dróg ekspresowych.

„Między miastem a rzeką” Doroty Rudawy, Patryka Zaręby – RS Architektura Krajobrazu – „Wiodącą ideą, jaka przyświecała nam w projekcie, było zwrócenie miasta ku rzece w wielu różnych skalach i na różnych płaszczyznach. Bulwary wiślane w Warszawie miały stać się obszarem dialogu miasta z rzeką, a miasto to jego historia, jego układ funkcjonalny, poszczególne obiekty, a przede wszystkim ludzie.”

Zapraszam do lektury!

Danuta Burzyńska
Redaktor Naczelna

SPIS TREŚCI >>

SPIS TREŚCI A&D>>

open