Home Builder Online BUILDER – CZERWIEC 2018
BUILDER – CZERWIEC 2018
0

BUILDER – CZERWIEC 2018

0
0

Nie ulega wątpliwości, że rozwój technologii i metodyki BIM jest przełomowy w budownictwie i jest to jeden z największych przełomów ostatnich dwóch dekad. Jeśli dodamy do tego rozwój technologii CIM (City Information Modeling), odkrywamy nowe obszary ogromnego potencjału rozwojowego technologii informatycznych – inteligentnych miast. 

Pierwsze realizacje inwestycji budowlanych w metodyce BIM świadczą dzisiaj już nie tylko o korzyściach płynących z jej zastosowania (optymalizacja rozwiązań, redukcja kosztów, czasu, kolizji, sprawna komunikacja między branżami, sprawniejsza koordynacja prac, większa wydajność…), ale dowodzą, że BIM-owa rewolucja redefiniuje proces inwestycyjny i współczesne budownictwo. Warto odkrywać i zgłębiać jego potencjał w tej nowej odsłonie. Uwzględnia na wszystkich etapach: projektowania, realizacji, eksploatacji i zarządzania obiektem –  wymagania ekonomiczne, energetyczne, bezpieczeństwa.

Ideę BIM-u przybliżaliśmy wielokrotnie, ale przyszedł czas na konkrety.

Z przyjemnością zapraszamy do zgłębiania tajników tej technologii i zapewniamy, że to dopiero początek ciekawej przygody, w której warto uczestniczyć!

Zapraszam do lektury!

Danuta Burzyńska
Redaktor Naczelna

SPIS TREŚCI >>

SPIS TREŚCI A&D >>

open