Home Biznes i Ludzie SELENA INWESTUJE W NOWE TECHNOLOGIE
SELENA INWESTUJE W NOWE TECHNOLOGIE
0

SELENA INWESTUJE W NOWE TECHNOLOGIE

0
0

Grupa Selena – światowy producent chemii budowlanej – inwestuje w nowe technologie oraz rozwiązania produkcyjne i rozszerza portfel rewolucyjnych produktów z obszaru ceramiki i ociepleń. Jako pierwsza w Europie Selena wprowadziła do polskiej oferty gamę klejów żelowych z włóknami marki Tytan Professional.

Motorem rozwoju innowacyjnej firmy jest bliska współpraca z rynkiem i szukanie rozwiązań odpowiadających na jego potrzeby. Dlatego Grupa Selena od 25 lat kładzie nacisk na rozwój obszaru R&D, gdzie w wewnętrznych ośrodkach badawczo- rozwojowych opracowywane są formuły wszystkich naszych innowacyjnych produktów – mówi Roman Owczarek, Dyrektor Business Unitu ETICS & Construction Chemicals (ECC) w Selenie FM SA. Jednak rozwój produktów to nie tylko zaawansowana technologia – to przede wszystkim inwestycje w zakresie nowych rozwiązań produkcyjnych. Dlatego Grupa Selena modernizuje już istniejące linie produkcyjne nie tylko w Polsce, ale również w Kazachstanie i Rumunii, aby zapewnić możliwie najszersze dotarcie do rozwijających się rynków zagranicznych.

Tytan Professional Superflex Gel i Flex Gel
Opracowanie konkurencyjnych produktów oraz kompleksowych systemów rozwiązań produktowych dla nowoczesnej chemii budowlanej możliwe jest wyłącznie dzięki synergii zintensyfikowanych działań w obszarze technologiczno-produkcyjnym. Najnowszym rezultatem tych działań w dywizji ECC są innowacyjne w skali europejskiej wysokoelastyczne kleje żelowe wzmocnione włóknami: Tytan Professional Superflex Gel i Flex Gel – dodaje Roman Owczarek. Technologia zastosowana w nowościach produktowych marki Tytan dedykowana jest w szczególności do dynamicznie rozwijającego się segmentu wielkoformatowych płytek, gdzie istotnymi parametrami kleju jest większa odporność na odkształcenia oraz lepsze przenoszenie naprężeń wynikających z pracy podłoża czy zmian temperatury, a także praca w wysokiej do 35°C temperaturze. Co istotne, w zależności od ilości dodanej wody kleje te przyjmują właściwości kleju o zerowym spływie lub kleju rozpływnego.

Polski rynek jest pierwszym
Od początku swojego istnienia, czyli od 1992 roku, Selena SA dąży do usprawnienia pracy wykonawców, inwestując przy tym w innowacje, które co jakiś czas wprowadzamy na rynek. Podejmujemy odważne decyzje, dzięki którym możemy tworzyć produkty ustalające nowe standardy i wytyczające nowe granice – mówi Andrzej Ulfig, Prezes Zarządu Seleny SA.
Polski rynek jest pierwszym, na który wprowadzone będą nowe żelowe kleje z włóknami. W planach Grupy jest również wdrożenie ich do innych krajów Europy.
Pozycja lidera w niektórych segmentach rynku chemii budowlanej obliguje nas do tego, żeby zawsze starać się być o krok przed konkurencją. Dotyczy to także obszarów, które do tej pory nie stanowiły podstawowego asortymentu Seleny, jak właśnie klejów do płytek. Zauważyliśmy, że wykonawcy cenią sobie oba dostępne rozwiązania – kleje żelowe i kleje wzmocnione włóknami. Postanowiliśmy więc wyjść im naprzeciw, oferując produkt łączący obie te cechy, obejmując przy tym należną nam pozycję także w tym segmencie – mówi Andrzej Ulfig.

Grupa Selena od 25 lat kładzie nacisk na rozwój obszaru R&D – Roman Owczarek, Dyrektor Business Unitu ETICS & Construction Chemicals (ECC) Selena FM SA

Podejmujemy odważne decyzje, dzięki którym możemy tworzyć produkty ustalające nowe standardy – Andrzej Ulfig, Prezes Zarządu Selena SA

open