Home Biznes i Ludzie FAKRO PARTNEREM OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO „KSZTAŁTOWANIE PRZESTRZENI”
FAKRO PARTNEREM OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO „KSZTAŁTOWANIE PRZESTRZENI”
0

FAKRO PARTNEREM OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO „KSZTAŁTOWANIE PRZESTRZENI”

0
0

Firma FAKRO od lat wspiera organizacje branżowe oraz programy edukacyjne.

Światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych od początku jest partnerem Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kształtowanie przestrzeni”.

8 czerwca br. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie odbyła się oficjalna gala wieńcząca kolejną edycję programu „Kształtowanie Przestrzeni”. Program na stałe wpisał się w polski krajobraz edukacyjny. W roku szkolnym 2017/18 tematem przewodnim pracy konkursowej  była „Księga dobrych praktyk architektonicznych dla naszej szkoły”.

Adresatem cyklicznego konkursu organizowanego przez Izbę Architektów RP była młodzież ze szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie po wcześniejszym uczestnictwie w zajęciach prowadzonych przez przeszkolonego przez architekta nauczyciela oraz wyposażeni w specjalistyczne materiały dydaktyczne licznie przystąpili do konkursowej rywalizacji.

To właśnie przyszli młodzi architekci będą mieć wpływ na zagospodarowanie przestrzeni publicznej. Program uczy od podstaw odpowiedzialności za otaczającą nas rzeczywistość,
a przyswojona wiedza z pewnością zaowocuje poprawą jakości naszego otoczenia
– komentuje Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, starszy specjalista ds. współpracy
z architektami, reprezentująca firmę FAKRO – partnera programu.

Zadaniem w konkursie było dostrzeżenie przestrzennych problemów szkoły oraz zaproponowania rozwiązania na podstawie wiedzy zdobytej podczas zajęć architektonicznych. Dzięki takiej tematyce konkursu, młodzież mogła zauważyć potrzeby szkolnej społeczności oraz spróbować je zaspokoić przy użyciu dostępnych środków. Zadanie konkursowe miało wzbudzić w młodzieży poczucie odpowiedzialności, nauczyć zarządzania przestrzenią oraz zderzyć się z reakcją otoczenia na proponowane zmiany.

Szczegółowe wyniki konkursowe dostępne są na stronie Izby Architektów RP.

Program edukacyjny IARP „Kształtowanie przestrzeni” został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, natomiast honorowy patronat nad tegoroczną galą rozdania nagród w konkursie objął Narodowy Instytutu Architektury i Urbanistyki.

open