Home Firmy FUNDAMENTAL GROUP W VILLA METRO
FUNDAMENTAL GROUP W VILLA METRO
0

FUNDAMENTAL GROUP W VILLA METRO

0
0

Fundamental Group, jedna z kluczowych warszawskich firm budowlanych w Polsce, od czerwca br. ma nową siedzibę.

 W związku z dynamicznym rozwojem i podążaniem za innowacyjnymi rozwiązaniami  Fundamental Group przeprowadziła się do Villa Metro na warszawskim Mokotowie – nowoczesnego biurowca, którego była generalnym wykonawcą, położonego u zbiegu ul. Puławskiej i nowo projektowaną ulicą łączącą Puławską z przedłużeniem KEN – ul. Bukowińską.

Budynek o ciekawej formie architektonicznej został wkomponowany w zabudowę miejską.

Villa Metro to jeden z nielicznych w Warszawie biurowców, który spełni normy Certyfikatu LEED Gold z uwzględnieniem rygorystycznych wymogów międzynarodowego systemu certyfikacji budynków pod kątem zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju – to formalne potwierdzenie wysokiej jakości i solidności wykonania budynku, z czego jesteśmy bardzo dumni jako generalny wykonawca – komentuje Łukasz Komornicki z Fundamental Group.

Villa Metro to 8 pięter biurowych i dodatkowo 2 kondygnacje podziemne połączone windą samochodową. Parter został przeznaczony dla drogerii Rossmann i kawiarni Starbucks. Powierzchnia całkowita wynosi 11 tys. mkw., natomiast powierzchnia biur zajmuje ponad 7 tys. mkw.

Villa Metro to kolejny biurowiec na Mokotowie wybudowany przez Fundamental Group. Pierwszym z nich był BTD przy Al. Niepodległości, drugim Sky Office Center przy ul. Gintrowskiego. Obecnie firma realizuje w konsorcjum z FineTech Construction największy ze swoich kontraktów budynek DSV – dodaje Łukasz Komornicki.

open