Home IT&BIM WWW.E-MODEL.IO
WWW.E-MODEL.IO
0

WWW.E-MODEL.IO

0
0

Profesjonaliści i entuzjaści nowych technologii w budownictwie oraz architekturze skupieni wokół BIM Process oraz AEC Design rozpoczęli budowę innowacyjnego portalu internetowego – e-model.io.

Nikt nie zaprzeczy. Jesteśmy świadkami rewolucji BIM (Building Information Modeling) na rynku polskim. Choć sama idea polega na kolaboracji wszystkich podmiotów, w Polsce dość istotnym problemem pozostaje duże rozproszenie środowiska z nią związanego. Odczuwalny brak jednego spójnego źródła wiedzy i edukacji mocno utrudnia rozwój zawodowy specjalistów, a także wpływa na szybkość i efektywność procesu cyfryzacji budownictwa w Polsce. W odpowiedzi na nowe wyzwania stawiane przez rynek profesjonaliści i entuzjaści nowych technologii w budownictwie i architekturze skupieni wokół BIM Process oraz AEC Design rozpoczęli budowę innowacyjnego portalu internetowego – e-model.io.

Projekt e-model.io
Według twórców e-model.io rzeczywistość branży inżynieryjnej w perspektywie kilku lat będzie odpowiadała realiom dzisiejszego rynku technologii teleinformatycznych. Projekt e-model.io jest odpowiedzią na nadchodzące zmiany. Jego głównym zadaniem jest stworzenie portalu dającego społeczności BIM jak największą ilość możliwości do promowania swojej marki osobistej i firmowej. Portal umożliwia stworzenie zarówno konta prywatnego, jak i firmowego.

Wiele możliwości
Zakładając konto prywatne, użytkownik posiada wiele możliwości. Najważniejszym elementem konta prywatnego jest nasz profil, na którym możemy zamieścić informacje na temat swojej edukacji, doświadczenia zawodowego, swoich specjalizacji oraz napisać parę zdań o sobie. Dodatkowo użytkownik dostaje możliwość stworzenia własnych treści w postaci artykułu lub też tutorialu, dodania na portal swoich własnych modeli, a także ma dostęp do forum społeczności, na którym może zakładać własne tematy oraz udzielać się pod innymi. Poza uzupełnieniem swojego profilu oraz braniem udziału w tworzeniu portalu e-model.io użytkownik otrzymuje dostęp do materiałów instruktażowych przygotowanych przez specjalistów i doświadczonych szkoleniowców. Jest to ważna kwestia, ponieważ w Polsce brakuje ogólnokrajowego programu wspierania oraz nauczania BIM na uczelniach wyższych. Skutkuje to niespójnymi działaniami uczelni, na czym traci cała społeczność. Projekt e-model, poza budowaniem społeczności BIM w Polsce, ma też na celu wspieranie jej najwyższej jakości materiałami edukacyjnymi. Pozwoli to chociaż częściowo unormalizować wiedzę całej społeczności.

Aktywni w społeczności BIM
Dzięki aktywności na e-model.io użytkownik zwiększa szansę na pozytywne przejście procesu rekrutacji. W jaki sposób? Informacje o działalności użytkownika, tj. modelach przez niego wrzuconych, jakich artykułów jest autorem itd. pojawiają się w trakcie wyświetlania jego profilu. Pozwala to na promowanie swojej osoby wśród pracodawców. Jest to także wartość dla firm, ponieważ daje możliwość zweryfikowania informacji, jakie każdy pracownik zamieszcza w swoim CV. Firmy zyskują ponadto dostęp do społeczności składającej się wyłącznie z osób oraz firm związanych z BIM, a także możliwość promocji wśród niej, polegającej między innymi na prezentowaniu na platformie swoich projektów oraz dzieleniu się z nią swoją wiedzą i doświadczeniem.

Już działa
Na ten moment na e-model.io jest zarejestrowanych ponad 300 użytkowników oraz zostało dodanych ponad 150 modeli. Obserwujemy zainteresowanie projektem nie tylko na rynku polskim, ale także zagranicznym. Pozwala to myśleć o realnej szansie promocji polskich firm i inżynierów na rynkach zagranicznych oraz globalnym rozwoju platformy. Perspektywy rozwoju, jakie kreują się przed projektem e-model.io, są ogromne, jednakże wymagają nieustannej pracy. Zespół zebrany wokół e-model.io zdaje sobie z tego sprawę i nieustannie pracuje nad rozwojem platformy. Pozwala to patrzeć pozytywnie w przyszłość całej społeczności BIM, która dostaje długo oczekiwane narzędzie umożliwiające przyspieszenie popularyzacji BIM w Polsce. Wejdź na www.e-model.io. Dołącz do nas i sam się przekonaj.

Monika Rokosz
Specjalista ds. Marketingu AEC Design Sp. z o.o.

open