Home Firmy DROGI BETONOWE – TRWAŁE I NIEZAWODNE ROZWIĄZANIA DLA DRÓG LOKALNYCH
DROGI BETONOWE – TRWAŁE I NIEZAWODNE ROZWIĄZANIA DLA DRÓG LOKALNYCH
0

DROGI BETONOWE – TRWAŁE I NIEZAWODNE ROZWIĄZANIA DLA DRÓG LOKALNYCH

0
0

W ostatnich latach coraz większą popularność wśród inwestorów lokalnych zyskują betonowe nawierzchnie drogowe, stanowiące atrakcyjną alternatywę dla dróg asfaltowych.

O zaletach i innowacyjności rozwiązań w technologii RCC (betonu wałowanego) przedstawiciele branży drogowej i samorządów rozmawiali z ekspertami w trakcie seminarium zorganizowanego przez CEMEX Polska ze Stowarzyszeniem Producentów Cementu i firmą TANDEM. Patronem specjalnym była firma POS-BET.

W trakcie seminarium uczestnicy zapoznali się z prezentacją profesora Jana Deji ze Stowarzyszenia Producentów Cementu, który poruszył kwestię betonowych nawierzchni drogowych jako odpowiednie rozwiązanie dla polskich dróg. Z kolei Piotr Kijowski, kolejny z reprezentantów Stowarzyszenia, przedstawił analizę kosztów budowy dróg w technologii betonowej.

Przedstawiciele samorządów mieli również okazję zapoznać się z nowoczesną i trwałą technologią budowy dróg betonowych w technologii RCC.Eksperci przybliżyli uczestnikom praktyczne wykorzystanie tej metody oraz opowiedzieli o jej zaletach w realizacji lokalnych inwestycji drogowych.

Wydarzenie, zorganizowane pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego, Prezydenta Miasta Zielona Góra i Burmistrza Żagania, oraz Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego, zgromadziło około 80 gości zainteresowanych tematyką dróg betonowych.

Seminarium w Żaganiu jest kolejnym z cyklu spotkań organizowanych przez CEMEX Polska, celem propagowania wiedzy i dzielenia się doświadczeniami dotyczącymi rozwiązań betonowych.

Cenna wymiana opinii z ekspertami z branży i prowadzone podczas spotkania ożywione dyskusje stanowią potwierdzenie, że wykonywanie dróg w technologii betonowej stanowi interesujący i istotny temat dla samorządów i władz lokalnych.

open