Home Nowy Numer BUILDER – SIERPIEŃ 2018
BUILDER – SIERPIEŃ 2018
0

BUILDER – SIERPIEŃ 2018

0
0

„Builder” zawsze był ambasadorem słusznych idei i pożytecznych inicjatyw podejmowanych na rzecz branży, wśród których zagadnienie bezpieczeństwa w budownictwie zajmuje czołowe miejsce. Wciąż niechlubne statystyki mobilizują firmy wykonawcze do podnoszenia standardów BHP na budowach.

Średnio co tydzień na budowie ginie jedna osoba. I choć liczba wypadków z roku na rok zmniejsza się, jest jeszcze wiele do zrobienia, szczególnie w obszarze uświadamiania odpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich stron procesu budowlanego. Ten ambitny cel postawiły sobie Firmy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, którym gratulujemy konsekwencji i mamy nadzieję, że ich grono będzie się stale powiększać. Budowa powinna być nowoczesna, innowacyjna i prowadzona w zgodzie z zasadami budownictwa zrównoważonego, ale przede wszystkim – bezpieczna. A bezpieczna budowa to zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków na wszystkich stanowiskach pracy i wszystkich etapach realizacji inwestycji. To także bezpieczne zagospodarowanie terenu budowy i prac na wysokościach. To bezpieczne materiały, sprzęt oraz urządzenia, bezpieczne metody pracy i technologie budowy. Stąd tak szerokie ujęcie zagadnienia w tym wydaniu. Na bezpieczeństwo wpływ mają także wbudowane rozwiązania – ich trwałość i jakość oraz serwis. Dlatego oba te zagadnienia – bezpieczeństwa i jakości – przenikają się w sierpniowym „Builderze”.

Danuta Burzyńska
Redaktor Naczelna

 

W sierpniowym numerze szczególnie polecamy wywiad okładkowy z Jackiem Szwochem, Prezesem Zarządu Swisspor Polska – “Nadchodzi III generacja”. A także komentarz Piotra Olgierda Koryckiego, Prezesa Stowarzyszenia DAFA – “Skoncentrowani na współpracy”, rozmowę z Witoldem Szymanikiem, szefem WSC, laureatem nagrody Polski Herkules 2017 – “Mamy rewolucję BIM” oraz artykuł “Dla naukowców i praktyków”, “Ostatni dzwonek na węgierski boom”, “Walka o klienta na rynku artykułów DIY”, “Spawanie gazociągów przemysłowych”, “Więcej niż serwis – OTIS Remote Service, “Sprzedaż to dobry początek”, “Efekt Biedronki na elewacjach ETICS”,  czy “Białostockie metamorfozy”.

A z działu Architektura&Design polecamy artykuł okładkowy “Rytm, melodia i harmonia” – Stanisław Deńko, z działu Profile -“The Space” oraz “Inteligentne okna”

SPIS TREŚCI >>

SPIS TREŚCI A&D>>

open