Home News CO-DESIGN YOUR P(A)LACE
CO-DESIGN YOUR P(A)LACE
0

CO-DESIGN YOUR P(A)LACE

0
0

CO-DESIGN YOUR P(A)LACE to międzynarodowe sympozjum naukowe i warsztaty service design sprint, organizowane we współpracy z najlepszymi uczelniami zajmującymi się projektowaniem usług społecznych i biznesowych w Europie.

Celem przedsięwzięcia jest wypracowanie, w duchu ko-kreacji i włączenia społecznego, usługi dedykowanej młodym przedsiębiorcom z sektora kreatywnego i kulturowego. Od 20 do 25 sierpnia 2018 roku na terenie rewitalizowanego pałacu, odbędą się otwarte wykłady ekspertów i specjalistów z całego świata poświęcone tematyce projektowania nowych funkcji na obszarach zdegradowanych oraz zamknięta część warsztatowa, podczas której zrekrutowani do projektu uczestnicy z: Brazylii, Chin, Danii, Gwatemali, Hiszpanii, Nepalu, Korei, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Polski będą pracować nad innowacyjnym rozwiązaniem wspierającym procesy rewitalizacyjne ukierunkowane na rozwój usług biznesowych i społecznych w sektorze kreatyno-kulturalnym.

W trakcie pięciu dni warsztatowych, pięć zespołów projektowych wypracuje pięć rozwiązań, które zostaną zaprezentowane w sobotę, 25 sierpnia 2018 r., podczas oficjalnego zakończenia projektu odbywającego się na terenie zrewitalizowanego Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Wyboru najlepszego rozwiązania, które otrzyma nagrodę Prezesa Inspiration Point S.A., dokona Komisja składająca się z ekspertów i specjalistów z obszarów architektury, biznesu, projektowania usług oraz samorządowców. Wypracowane rozwiązanie zostanie wdrożone wiosną 2019 roku i będzie realizowane na terenie Pałacu Inspiracji w Siemianowicach Śląskich.

Wśród prelegentów biorących udział w wydarzeniu znaleźli się eksperci ze środowiska naukowego i biznesowego związani m.in. z: London College of Communication, Copenhagen Business School, Politechniką Śląską, Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem SWPS, Wyższą Szkołą Pedagogiczną im. J. Korczaka i Instytutem Biznesu Rodzinnego.

Program wydarzenia: Program co-design your P(a)lace(6)

Zachęcamy do śledzenia profilu na FACEBOOKU

 

open