Home Wakacyjna Akademia Ponzio DRZWI PRZESUWNE – PRZESTRZEŃ I KOMFORT UŻYTKOWANIA
DRZWI PRZESUWNE – PRZESTRZEŃ I KOMFORT UŻYTKOWANIA
0

DRZWI PRZESUWNE – PRZESTRZEŃ I KOMFORT UŻYTKOWANIA

0
0

Ponzio SL 1600tt HI – jeden z najbardziej zaawansowanych systemów podnoszono-przesuwnych na rynku o najwyższych parametrach technicznych.

Budowa profili pozwala na wykonywanie stabilnych konstrukcji o dużych gabarytach, nawet 8-skrzydłowych, o bardzo dużym ciężarze skrzydła (maksymalna waga skrzydła 400 kg). W systemie jest możliwość zastosowania ościeżnic 2, 3 i 4-torowych oraz wiele wariantów rozwiązań dolnego progu gwarantujących wygodę i bezpieczeństwo użytkowania w każdych warunkach.
Szeroka gama systemowych profili bazowych zapewnia ciepły montaż konstrukcji. Rozwiązania szczelności skrzydeł oraz dociepleń pozwalają uzyskać wysoką izolacyjność termiczną.

System cieszy się popularnością wśród architektów i inwestorów ze względu na duże przeszklenia zapewniające nieograniczony dostęp światła dziennego oraz komfort użytkowania. Wśród wielu rozwiązań zaprojektowanych w tym systemie, zwraca uwagę wariant z ruchomym słupkiem dla połączenia narożnego (90˚) dwóch ruchomych skrzydeł, który optycznie powiększa przestrzeń i likwiduje widoczny podział konstrukcji.
Najnowsze rozwiązanie konstrukcyjne to zaprojektowany o połowę węższy „słupek centralny”, co jeszcze bardziej zwiększa powierzchnię przeszklenia.

System znajduje zastosowanie na rynkach szczególnie wymagających – bardzo dużą popularność zdobył m.in. w Skandynawii.

open