Home Firmy TRZY NAGRODY ZA TRZY WAŻNE INWESTYCJE – UNIBEP
TRZY NAGRODY ZA TRZY WAŻNE INWESTYCJE – UNIBEP
0

TRZY NAGRODY ZA TRZY WAŻNE INWESTYCJE – UNIBEP

0
0

Galeria Północna w Warszawie przy ul. Światowida oraz Fabryka proszków mlecznych Mlekovita 3 w Wysokiem Mazowieckiem przy ul. Ludowej otrzymały tytuł „Budowa Roku 2017” (nagroda I stopnia). Natomiast budynek Aura Sky Etap I w Warszawie przy pl. Marii Rodziewiczówny otrzymał nagrodę III stopnia. Unibep SA  Bielska Podlaskiego jest generalnym wykonawcą tych trzech realizacji. Konkurs organizowany jest corocznie przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, przy współudziale Ministerstwa Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego i jest jednym z najważniejszych wydarzeń branży budowlanej. Tegoroczna gala wręczenia nagród miała miejsce 25 w Warszawie.

Galeria Północna w Warszawie jest pierwszą od 10 lat galerię handlową otwartą w stolicy. To olbrzymi obiekt,  Garaż jest wyposażony w system Park Assist, ułatwiający parkowanie i odszukiwanie samochodów. Budynek uzyskał certyfikat LEED. W centralnym punkcie obiektu wznosi się najwyższa w Polsce, 22-metrowa rzeźba „Wir” autorstwa Oskara Zięty. Ustawienie rzeźby w środku budynku było wielkim wyzwaniem inżynierskim.

Galeria Północna była jedną z największych inwestycji w historii realizowanych przez Unibep SA – powierzchnia użytkowa 98 tys. m2, powierzchnia całkowita 202 tys. m2, a kubatura budynku 388 900,00 m3. Całość prac wykonano w ciągu 26 miesięcy. – Zdobyliśmy wielkie doświadczenie, które będzie procentować w przyszłości – nie mają wątpliwości inżynierowie Unibep SA, którzy uczestniczyli w projekcie. – Ta budowa to było trudne zadanie logistyczne i organizacyjne.

Fabryka Proszków Mlecznych Mlekovita 3 w Wysokiem Mazowieckiem jest kolejną realizacją Unibep SA, która otrzymała nagrodę I stopnia w konkursie „Budowa Roku 2017”. To jedna z najnowocześniejszych, a jednocześnie największa fabryka tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. To był skomplikowany obiekt pod względem inżynierskim, dotyczy m.in. posadowienia. Ale podstawowym wyzwaniem było wykończenie budynku w standardzie „baby food” na potrzeby produkcji żywności. Dotyczy to zarówno wykonania budynku, jak też instalacji elektrycznych i sanitarnych. Powierzchnia zabudowy wynosi 16 190,00 m2, powierzchnia użytkowa 57 148,79 m2, a kubatura budynku 223 760,28 m3. Całość prac wykonano w ciągu 27 miesięcy.

– Takich fabryk w Europie, szczególnie w standardzie „baby food”, jest niewiele. Wspomniany standard wymuszał zastosowanie rozwiązań technicznych, które umożliwią produkcję odżywek dla dzieci i sportowców, czyli najwyższa jakość zbliżona do farmacji – mówi Jacek Grzybowski, obecnie dyrektor pionu budownictwa przemysłowego Unibep SA, który nadzorował inwestycję.

Podkreśla, że zebrane doświadczenia przy realizacji fabryki będą procentować, przy innych obiektach przemysłowych budowanych przez Unibep SA.

Aura Sky Etap I w Warszawie to obiekt mieszkaniowy wyróżniony nagrodą III kategorii w konkursie Budowa Roku 2017. Inwestycja robi wrażenie – budynek jest nowoczesny i interesujący architektonicznie, góruje na Pradze Południe – ma blisko 90 metrów wysokości. Powierzchnia użytkowa 24,2 tys. mkw., a kubatura budynków 165,7 tys. m3. Całość prac wykonano w ciągu 25 miesięcy. Do konkursu Aura Sky wspólnie zgłosili inwestor Mill-Yon Sp. z o.o. oraz Unibep SA.

– Doskonale już wiemy, jak budować wysokie budynki, które są pod różnymi względami specyficzne – twierdzi Paweł Prażmowski, wcześniej kierownik budowy, dziś kierownik kontraktu.

Inwestor – Mill-Yon – był bardzo zadowolony z realizacji budowy, dlatego dziś trwają już prace II etapu Aura Sky.

Inżynierowie Unibep SA, którzy pracowali przy wyróżnionych projektach, podkreślają, że są dumni z wykonanej pracy.  – To miłe, że nasz wysiłek został doceniony przez jury konkursu – dodają.

open