Home News POZBRUK – NAPRZECIW WIZJI
POZBRUK – NAPRZECIW WIZJI
0

POZBRUK – NAPRZECIW WIZJI

0
0

Oryginalne koncepcje projektantów nie zawsze mogą przybrać realne kształty ze względu na ograniczenia w wyborze dostępnych na rynku materiałów oraz technologii. Podpoznański POZBRUK – producent materiałów budowlanych i betonowych – udowadnia jednak, że tak być nie musi.

Dzięki otwartości firmy POZBRUK na współpracę z projektantami oraz szukaniu wspólnych rozwiązań w stolicy Wielkopolski powstał jeden z najoryginalniejszych budynków w Polsce. Jego elewacja została zrealizowana w wyniku zastosowania unikatowej technologii – szytej na miarę pod wizję architekta.

Nie ma rzeczy niemożliwych

Idea think big przyświeca firmie POZBRUK od zawsze, a jej nowatorskie rozwiązania od lat zaskakują projektantów. Wszystko za sprawą charyzmatycznego właściciela, Tomasza Nowickiego, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Być może dlatego architektom tak dobrze współpracuje się z POZBRUKIEM, dzięki któremu nie muszą iść na kompromisy i rezygnować ze swoich odważnych wizji. POZBRUK wkracza w świat projektanta i jego konceptu już na etapie pierwszych wizualizacji, dlatego architekt nie musi dostosowywać projektu do gotowych rozwiązań. Te rozwiązania stopniowo są wypracowywane razem z nim oraz działem projektowym i laboratorium. Duże znaczenie ma również fakt, że firma posiada trzydziestoletnie doświadczenie, znając technologię produkcji betonu oraz jego możliwości od podszewki, a także dlatego, że dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym.

4 tysiące unikalnych elementów

Największym wyzwaniem w dotychczasowej historii firmy POZBRUK była współpraca przy budowie poznańskiego biurowca Bałtyk. Elewacja budynku, zaprojektowana przez firmę MVRDV, powstała z 4 tysięcy unikatowych elementów, które po długich poszukiwaniach producenta w całej Europie zostały wykonane właśnie w fabryce POZBRUK. Wykonawca projektu objechał niemal cały kontynent w poszukiwaniu firmy zajmującej się prefabrykacją betonu, znajdując ją w końcu niedaleko inwestycji, w pod poznańskiej Sobocie. Firmie przekazano niewielki fragment betonu o grubości zaledwie 3 centymetrów, który POZBRUK skierował do swojego laboratorium. Gdy okazało się, że jest możliwe jego odtworzenie, przyszła prawdziwa próba – wykonanie prefabrykatu w kształcie litery „U”, również o grubości 3 centymetrów, ale o długości 4 metrów. Udało się. W ciągu 2 lat powstało 4 tysiące zróżnicowanych prefabrykatów, które składają się na efektowną elewację Bałtyku.

Bezpieczeństwo i wytrzymałość

Warstwa wizualna produktu nie jest jednak jedynym warunkiem idealnej współpracy z architektami. Firma POZBRUK nie tylko opracowuje strukturę i budowę prefabrykatu, ale również służy swoją wiedzą oraz doświadczeniem przy opracowywaniu materiałów mocujących. Dzięki temu każda realizacja wykonana z użyciem produktów POZBRUK jest też bezpieczna. Prefabrykaty cechuje również wysoka jakość. Dzieje się tak między innymi dzięki własnym kopalniom, które gwarantują jednorodność dostarczanego kruszywa, oraz stosowaniu zaawansowanej technologii, jaka umożliwia wyprodukowanie najbardziej skomplikowanych formatów czy grubości. Firma stawia również na kompleksowość, dzięki czemu projektanci mogą zachować spójność koncepcji, wybierając elewację i nawierzchnię w tym samym wybarwieniu. Nowoczesne rozwiązania materiałowe nadają budynkom niepowtarzalny charakter, a współpracę projektanta i firmy można w pełni uznać za sukces, gdy producent rozumie oczekiwania architekta i potrafi im sprostać. Właśnie w ten sposób do współpracy podchodzi POZBRUK, dzięki czemu coraz więcej budynków w Polsce może się poszczycić unikatową architekturą bez konieczności stawiania na kompromisy.

Anna Walczak Kierownik Działu Marketingu POZBRUK

open