Home Nowy Numer BUILDER – WRZESIEŃ 2018
BUILDER – WRZESIEŃ 2018
0

BUILDER – WRZESIEŃ 2018

0
0

Łatwiej wskazać co może kryć się pod designem niż czym jest sam design, mimo że sam w sobie jest dziedziną racjonalną, logiczną, często inżynierską, która zakłada rozwiązanie określonego problemu lub, coraz częściej, zwyczajnie „zmianę czegoś”.


L. Bruce Archer, inżynier mechaniki i, przede wszystkim, profesor teorii designu z Royal College of Art w Londynie (dzięki któremu design dołączył do szeroko rozumianych nauk artystycznych jako dyscyplina akademicka) pokusił się o własną jego definicję, podsumowując te niekończące się dociekania: „Design jest tą dziedziną ludzkich doświadczeń, umiejętności i wiedzy, która obejmuje zdolność człowieka do kształtowania środowiska z myślą o dostosowaniu go do jego materialnych i duchowych potrzeb”. Blisko, szczególnie, że takie wyjaśnienie zakłada możliwość rozbudowy i wielorakiej interpretacji. Na przykład, intuicyjne jest, że design to pewnego rodzaju dialog miedzy człowiekiem, produktem a kontekstem. W bieżącym numerze pokazujemy różne odsłony designu (architektoniczne, inżynierskie, krajobrazu, urbanistyczne, przestrzenne, wnętrz, mebli, przedmiotu, tkaniny itd.) i znajdziecie je Państwo nie tylko w specjalnym dodatku jemu poświęconym. Zapraszam do tej szczególnej w tym numerze lektury!

Danuta Burzyńska
Redaktor Naczelna

We wrześniowym numerze szczególnie polecamy wywiad okładkowy z Pawłem Wierzbickim, Prezesem Zarządu Schindler Polska – “Razem na szczyt”, a także komentarz Dariusza Kolasa, Dyrektora Technicznego Dyrekcji Budownictwa Ogólnego w Strabag Sp. z o. o. – “Budować samodzielnie”, rozmowę z Filipem Ramosem, Dyrektorem Generalnym ISOVER w Polsce – “Jesteśmy blisko klientów” oraz artykuły: “Najlepsze projekty dopiero przede mną”, “Budujemy wspólną wartość”, “Kobiety w branży”, “Wdrożenia BIM w infrastrukturze”, “Dlaczego warto inwestować w Smart Home”, “Budownictwo dynamiczne – koncepcja czy realne rozwiązania?”.

Z działu Architektura&Design polecamy wywiad okładkowy “Światowy design pod flagą biało-czerwoną” – Danuta Burzyńska rozmawia z Kasią Ptak , z działu Profile – “Bizzonarch”.

SPIS TREŚCI

SPIS TREŚCI A&D

 

open