Home Builder Science POLSKIE BUDOWNICTWO NA BIAŁORUSI
POLSKIE BUDOWNICTWO NA BIAŁORUSI
0

POLSKIE BUDOWNICTWO NA BIAŁORUSI

0
0

Białoruski „Budpragres” to największa w kraju impreza sektora budowlanego. Już na początku września w wydarzeniu zaprezentuje się także polska branża budowy i wykańczania budowli.

Podczas targów Budpragres, Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) zorganizuje narodowe stoisko informacyjno-promocyjne mające na celu zaprezentowanie potencjału i możliwości polskiego sektora budowlanego. Organizacja stoiska jest częścią realizowanego przez Agencję w latach 2018-2019 Branżowego Programu Budowa i wykańczanie budowli (www.polish-construction.com). W jego ramach, w 2018 r., zorganizowane zostały stoiska na targach
w Kijowie, Moskwie oraz Stambule.

W stolicy Białorusi polscy przedsiębiorcy mogą liczyć także na wsparcie Zagranicznego Biura Handlowego w Mińsku będącego lokalnym oddziałem PAIH. Zadaniem biura jest m.in. zapewnienie wsparcia dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych rynkiem białoruskim. Dotyczy to również branży budowlanej, pozostającej jednym z kluczowych obszarów działania polskich przedsiębiorców na Białorusi – wskazuje kierownik ZBH Mińsk, Michał Jańczuk. Zaproszenie do kontaktu z Biurem przesyłamy także do lokalnego biznesu z Białorusi – potencjalnych inwestorów bądź firm poszukujących kontrahentów nad Wisłą – dodaje.

W targach Budpragres zaprezentuje się ponadto 9 polskich indywidualnych przedsiębiorców. Wśród nich znajdą się m.in. takie firmy jak: Luxon LED (oświetlenie LED), Rogala (przemysł kamieniarski), Weba (okna i drzwi). W ramach wydarzenia, pierwszego dnia targów na polskim stoisku informacyjno-promocyjnym zorganizowany zostanie briefing prasowy dla przedstawicieli lokalnych mediów oraz białoruskiego biznesu mający na celu przybliżenie informacji na temat polskiego sektora budowlanego.

W 2017 roku wymiana handlowa między Polską a Białorusią osiągnęła wartość 2,4 mld dolarów. Polski eksport przekroczył 1,3 mld USD (zmalał o ok. 4 proc.), import z Białorusi wyniósł 1,1 mld USD (wzrósł o 37 proc.).

26 Międzynarodowa Specjalistyczna Wystawa Budowlana „Budpragres 2018” odbędzie się w dniach 4-7 września 2018 r. w Kompleksie Wystawienniczym Futbolnyj Maneż w Mińsku.

 

open