Home News MIROSŁAW NIZIO GOŚCIEM SPOTKANIA
MIROSŁAW NIZIO GOŚCIEM SPOTKANIA
0

MIROSŁAW NIZIO GOŚCIEM SPOTKANIA

0
0

Gościem kolejnego spotkania w ramach cotygodniowego cyklu „Pokój śniadaniowy z Mistrzem” będzie autor ekspozycji Muzeum Polskiej Wódki oraz wnętrz restauracji ZONI i bistro WuWu, architekt Mirosław Nizio. Projektant związany zawodowo i prywatnie z warszawską Pragą, spotka się z publicznością w sobotni poranek, 8 września.

„Pokój śniadaniowy z Mistrzem” to wydarzenie organizowane przez Galerię Nizio oraz bistro WuWu, które odbywa się w każdą sobotę o godzinie 10:00 w bistro WuWu na terenie Centrum Praskiego Koneser.

Gościem kolejnego spotkania w ramach cotygodniowego cyklu „Pokój śniadaniowy z Mistrzem” będzie autor ekspozycji Muzeum Polskiej Wódki oraz wnętrz restauracji ZONI i bistro WuWu, architekt Mirosław Nizio. Projektant związany zawodowo i prywatnie z warszawską Pragą, spotka się z publicznością 8 września, w sobotni poranek, by opowiedzieć m.in. o pracy architekta, podyskutować o inspirujących wnętrzach czy stołecznej architekturze.

„Pierwsze śniadanie jest wstępnym akordem w symfonii dnia. Stanowi ono niejednokrotnie o nastroju dalszych godzin, jest niby gradowa chmura zaciemniająca horyzont domowy, lub też bierze na siebie rolę jasnego promienia słońca, który ujmuje w pogodną ramę ten szary dzień „codzienny”, pomawiany na ogół o najgorsze instynkty” – tak o śniadaniu w przedwojennej Polsce, na łamach czasopisma „Bluszcz”, pisała tajemnicza autorka kryjąca się pod inicjałami W.M.

Mirosław Nizio jest od lat związany z warszawską Pragą, na której nie tylko pracuje, ale i mieszka. W 2002 roku przy Inżynierskiej otworzył prężnie działającą pracownię architektoniczną Nizio Design International, a w 2003 roku z jego inicjatywy powstała Galeria Nizio wspierająca kulturalny rozwój Pragi, prezentująca prace i działania odnoszące się do tożsamości dzielnicy. Architekt znany jest głównie z projektów przestrzeni publicznych: muzeów, ekspozycji historycznych, wystaw, pomników pamięci, scenografii oraz rewitalizacji. Współtworzył i zrealizował wystawę główną Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest najczęściej odwiedzaną instytucją kulturalną w Polsce i za pracę nad którym, w lipcu 2006 roku otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Za wkład w powstanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Mirosław Nizio został uhonorowany w 2015 roku Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

W czerwcu 2018 roku otwarte zostało Muzeum Polskiej Wódki wraz z wystawą zaprojektowaną przez pracownię Mirosława Nizio. To właśnie ten projekt stanie się punktem wyjścia do sobotniego spotkania przy śniadaniowym stole w bistro WuWu. Miejsce spotkania jest o tyle wyjątkowe, że jego wnętrze również powstało według koncepcji wykreowanej przez architekta.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/487916348350814/?notif_t=event_description_mention&notif_id=1535992158038339

Kolejne spotkania w ramach cyklu „Pokój śniadaniowy z Mistrzem”:

15 września, godz. 10:00 – Warszawski Przewodnik – Adrian Sobieszczański

22 września, godz. 10:00 – Alicja Biała

29 września, godz. 10:00 – Karol Misztal

6 października, godz. 10:00 – Marysia Dębska

Bistro WuWu, Plac Konesera 1

data spotkania: sobota, 8 września 2018

start: godz. 10:00

 

koszt menu śniadaniowego – danie specjalne w zestawie z napojem: 29 zł

Rezerwacji można dokonać pod nr. Tel.: +48 22 355 30 02

Rezerwacja dotyczy stołu, przy którym można usiąść z Mistrzem, panem Mirosławem Nizio

Pozostała przestrzeń Wuwu będzie ogólnodostępna dla słuchaczy

Organizatorzy wydarzenia: Galeria Nizio, bistro WuWu

Partnerzy wydarzenia: Centrum Praskie Koneser, Muzeum Polskiej Wódki

open