Home News AUSTROTHERM – NAJWYŻSZA JAKOŚĆ PRIORYTETEM OD 25 LAT
AUSTROTHERM – NAJWYŻSZA JAKOŚĆ PRIORYTETEM OD 25 LAT
0

AUSTROTHERM – NAJWYŻSZA JAKOŚĆ PRIORYTETEM OD 25 LAT

0
0

Austrotherm, lider jakości polskiej branży styropianowej, pod koniec czerwca br. świętował jubileusz 25-lecia działalności. Silną pozycję w branży budowlanej firma zawdzięcza ciężkiej i uczciwej pracy, ale również mądremu zarządzaniu.

Każdy jubileusz jest niezwykłym wydarzeniem w życiu firmy, momentem podsumowań i oceny dotychczasowych osiągnięć. To wyjątkowe wydarzenie podsumowała Prezes Zarządu Austrotherm Anna Śpiewak: – Jestem dumna, że my, Polacy, mieliśmy i mamy tak wiele do powiedzenia w budowaniu marki Austrotherm. Prowadząc autonomiczną działalność w ramach grupy, wypracowaliśmy standardy jakości oraz zarządzania budzące szacunek w całej branży, w Polsce i za granicą. Ponadto chciałabym podkreślić, że sukces firmy to przede wszystkim ludzie. Udało nam się zbudować zgrany zespół kompetentnych i uczciwych pracowników, którzy każdego dnia z oddaniem przystępują do pracy. Działalność na rzecz najwyższej jakości to nasz priorytet, dlatego nigdy nie pozwolimy sobie na utratę zaufania, na które pracowaliśmy 25 lat. Firma Austrotherm może poszczycić się w branży budowlanej silną pozycją, którą zawdzięcza ciężkiej i uczciwej pracy, ale również mądremu zarządzaniu, jakie nastawione jest na długofalowy rozwój, a nie na doraźne zyski. Podążanie tą drogą to zadanie trudne, ale w konsekwencji bardzo opłacalne, czego dowodem jest ugruntowana pozycja firmy Austrotherm, należącej dzisiaj do najbardziej cenionych i rozpoznawalnych marek w branży budowlanej w Polsce i w Europie.

_____________________________

Peter Schmid Właściciel Austrotherm Firma została założona ponad 60 lat temu przez pierwszego austriackiego producenta EPS. Mój ojciec, Friedrich Schmid, kupił ją w 1980 roku. Tak zaczęła się historia firmy Austrotherm. Produkcję styropianu jako izolacji rozpoczęliśmy w czasach, kiedy izolowanie domów za pomocą styropianu nie było jeszcze rozpowszechnione. Następnym naszym krokiem było rozszerzenie działalności na inne kraje. Rozwój był błyskawiczny, rok w rok budowaliśmy nowe fabryki. Dzisiaj mamy ich łącznie 22 w 11 krajach. Polska była drugim krajem w Europie Wschodniej, w którym Austrotherm rozwinął działalność. Największym naszym osiągnięciem na tym rynku jest na pewno edukacja – mająca na celu uświadomienie, do czego służy EPS i jakie korzyści może przynieść jego zastosowanie. Taką pracę u podstaw na początku wykonywaliśmy na wielu rynkach wschodnich, gdyż styropian znany był przede wszystkim jako surowiec do produkcji opakowań. Ten wysiłek miał sens, bowiem w porównaniu z innymi krajami europejskimi Polska ma dzisiaj najwyższe standardy, jeśli chodzi o termoizolację. To tutaj buduje się domy niskoemisyjne, a nawet zeroenergetyczne. Zamierzamy dalej wzmacniać naszą pozycję w Polsce i Europie Wschodniej – jest tutaj jeszcze wiele do zrobienia – a docelowo rozszerzyć zasięg działalności na całą Europę.

open