Home News FISCHER – MOCOWANIA – KOŁEK PRZYSZŁOŚCI
FISCHER – MOCOWANIA – KOŁEK PRZYSZŁOŚCI
0

FISCHER – MOCOWANIA – KOŁEK PRZYSZŁOŚCI

0
0

Grupa fischer od kilku lat konsekwentnie zwiększa swoją obecność w segmencie DIY. Jaką wartość dodaną oferuje swoim klientom producent mocowań ze Schwarzwaldu?

Temu, kto sądził, że kołków fischer nie da się już ulepszyć, właściciel i wizjoner firmy – Klaus Fischer – udowodnił, że jest to możliwe. W 2016 roku producent wprowadził na rynek nowy dwukomponentowy kołek DUO-Power, będący odpowiedzią na potrzeby pojawiające się wśród użytkowników. Nowe mocowanie jest innowacyjne, bezpieczne i uniwersalne. Łącząc w sobie wszystkie pożądane cechy kołków specjalistycznych, pozwala na zastosowanie go w wielu podłożach i aplikacjach. Co więcej, jest dostępne dla użytkowników na całym świecie. Technologia DUO-Line, opracowana przez inżynierów marki fischer, uosabia ideę innowacji i mocowań przyszłości.

Innowacja czy standard

Światowy rynek mocowań szacuje się dziś na miliardy euro. Fabrykę mocowań fischer w Waldachtal-Tumlingen w Niemczech codziennie opuszcza kilkanaście milionów kołków rozporowych, co – według obliczeń producenta – jest równe 11 tys. sztuk na minutę i tym samym pozwala, na wszystkich kontynentach, co sekundę, komuś kupić zamocowanie ze znakiem charakterystycznej rybki. W 2017 roku obrót brutto grupy przekroczył 812 mln euro, z czego już 9% stanowiły zamocowania lekkie (uniwersalne), które ze względu na wszechstronne zastosowanie od zawsze cieszyły się popularnością. Rozwój kanału DIY, postępująca urbanizacja i dominacja e-commerce spotęgowały zainteresowanie segmentem mocowań do każdego podłoża i zachęciły producenta do kolejnych ulepszeń w tym obszarze. Rozwiązanie, które było prawdziwą rewolucją pół wieku temu, dziś jest już w najlepszym przypadku jedynie standardem. Firma fischer od początku stawiała na innowacyjność i pretendowała do miana kreatora trendów w branży zamocowań, czego dowodem są nie tylko przełomowe w branży produkty, ale też zgłaszane systematycznie patenty i pomysły, z których aż 35% jest wdrażanych w życie. Linia DUO, której produkcję rozpoczęto w 2016 r., obecnie staje się najmocniejszym przedstawicielem tzw. nowej technologii, dlatego entuzjastycznie przyjęto ją na rynkach całego świata.

W poszukiwaniu coraz lepszych i bezpieczniejszych kołków

Eksperci branży podkreślają, że kołki uniwersalne od lat znajdują się w czołówce sprzedaży ze względu na brak komplikacji podczas montażu czy instalacji. Aby się nimi swobodnie posługiwać, wystarczy lektura instrukcji na opakowaniu. Zwykli użytkownicy i majsterkowicze coraz częściej mogą sami decydować, co i gdzie chcą wywiercić bądź zamontować. Nie brakuje również firm wykonawczych korzystających z tych rozwiązań – m.in. montażyści ślusarstwa otworowego, specjaliści od wykańczania wnętrz, prac elektrycznych, suchej zabudowy czy lekkich konstrukcji drewnianych i metalowych. Sympatyków mocowań uniwersalnych przybywa też ze względu na jakość materiałów, wysoką nośność w nawet trudnych podłożach, łatwą dostępność i optymalizację kosztów. Oferta mocowań uniwersalnych jest dopasowana do każdego rodzaju problemu, z jakim spotyka się użytkownik. Właśnie to założenie przyświecało inżynierom pracujących nad technologią DUO.

Kołek przyszłości ze sztuczną inteligencją?

Segment DIY jest dla grupy fischer szczególnie ważny również ze względu na wizerunek marki w tym kanale – jako lidera innowacji, bezpieczeństwa i najwyższej klasy rozwiązań. Sztandarowe mocowania linii
DUO-Power i DUO-Tec niosą za sobą szereg udogodnień, które marka wprost nazywa „inteligentnymi” ze względu na uniwersalność w każdym podłożu. Sformułowanie „inteligentny kołek” świetnie oddaje istotę DUO-Powera, ale jest też mocno kontrowersyjne. Zazwyczaj takie cechy jak inteligencja przypisujemy rozwojowi nowych technologii zarezerwowanych dla prac nad sztuczną inteligencją czy też rewolucji IoT (ang. Internet of Things). Firma fischer pokazuje, że poprzez najnowsze konstrukcje i najlepsze materiały, jakie zostały użyte do jego produkcji, kołek niejako „sam myśli”, czy się rozeprzeć, zapętlić czy złożyć. Dzięki temu klient nie musi się zastanawiać, czy np. kołek w cegle kratówce, gazobetonie, pustakach, murach, betonie będzie trzymał z odpowiednią siłą i czy będzie w tych materiałach bezpiecznym rozwiązaniem.

Grupa fischer w ramach zasobów własnych samodzielnie opracowuje i wytwarza produkty, pieczętując je hasłem innovative solutions. Przedstawiciele marki podkreślają, że w tej deklaracji nie chodzi wyłącznie o dostarczanie klientom najlepszych rozwiązań i produktów. Innowacyjność według Grupy fischer przejawia się również w otwarciu na nowe trendy i adaptowaniu oczekiwań współczesnych klientów.
A jednym z nich jest DIY, który stwarza projektantom ogromne możliwości w zakresie mocowań uniwersalnych.

open