Home News JESZCZE WIĘCEJ DOBRYCH NARZĘDZI I FUNKCJONALNYCH UBRAŃ
JESZCZE WIĘCEJ DOBRYCH NARZĘDZI I FUNKCJONALNYCH UBRAŃ
0

JESZCZE WIĘCEJ DOBRYCH NARZĘDZI I FUNKCJONALNYCH UBRAŃ

0
0

Polacy docenili jakość narzędzi PROLINE, elektronarzędzi i maszyn TRYTON oraz funkcjonalność i modny krój ubrań roboczych LAHTI PRO. Warszawska firma Profix właściciel tych marek chce w dalszym ciągu rozwijać ofertę. Do realizacji tego celu potrzebowała nowych powierzchni magazynowych.

15 września Krzystof Sobieraj, prezes Zarządu Profix symbolicznie przeciął wstęgę i tym samym zakończona została rozbudowa centrum logistyczno-handlowego Profix w podwarszawskiej miejscowości Łomna Las. Inwestycja trwała dwanaście miesięcy. Obejmowała dobudowanie do istniejących już magazynów nowych powierzchni i połączenia ich w jeden „organizm”.

Tak rozległe centra logistyczne muszą spełniać wiele rygorystycznych przepisów, w tym te o ochronie środowiska. Już na etapie projektowania udało się wypracować kompromis i stworzyć między starym a nowym magazynem specjalny łącznik z ekologicznym dachem pokrytym murawą. Co bardzo istotne będzie on spełniał także funkcje magazynowe. Znajdzie się w nim miejsce na okazałą wzorcownię, w której będą prezentowane najciekawsze produkty znajdujące się w ofercie firmy. Cały kompleks logistyczny Profix udało się zamknąć w interesującej formie, która dobrze wpisuje się w otaczający lokalny krajobraz.

W czasie prac budowlanych przygotowano jednocześnie wszelkie instalacje niezbędne w czasie planowanych, kolejnych etapów rozbudowy zarówno magazynów jak i powierzchni biurowej.

Zakończony w tym roku pierwszy etap inwestycji znacząco zwiększył możliwości logistyczno- usługowe Profix. Przestrzeń magazynowa zwiększyła się o 8000 mkw, powstał także specjalnie wydzielony budynek o powierzchni 3000 mkw przeznaczony na działalność serwisowo-badawczo-usługową. Swoją siedzibę znajdą w nim trzy bardzo istotne dla klientów Profix działy: serwis, dział logowania oraz jednostka badawczo-rozwojowa.

Wszechstronny serwis

Każde duże przedsiębiorstwo oferujące maszyny powinno posiadać w swoich strukturach jednostkę do zadań, której należy obsługa gwarancyjna, jak i pogwarancyjna sprzedawanych urządzeń. Dział taki pojawił się w Profix już w 2007 roku, w chwili kiedy na rynku zadebiutowały pierwsze elektronarzędzia oznaczone marką Tryton i Vulcan. W ciągu 11 lat obecności na rynku rodziny asortymentowe produktów tych marek rozrosły się do blisko 250 rodzajów urządzeń. Same zaś marki  zdobyły uznanie klientów, a liczba corocznie sprzedawanych maszyn zamyka się dziś sześciocyfrową liczbą.

Obecnie o pełną satysfakcję użytkowników dba zespół doświadczonych fachowców, którzy serwisują zarówno elektronarzędzia jak i maszyny spalinowe. Nowa siedziba serwisu jest nowoczesna i bardzo przestronna. Każdy z serwisantów otrzymał indywidualne stanowisko, które może urządzić w oparciu o swoje preferencje narzędziowe i dopasować do charakterystyki serwisowanych maszyn. W serwisie znalazły się także pomieszczenia przygotowane do obsługi maszyn spalinowych. Zamontowano w nich specjalne podnośniki i wyciągi, które zapewniają optymalną cyrkulację powietrza i odprowadzenie spalin. Udogodnieniem jest również podręczny magazyn części zamiennych oraz mała sala konferencyjna, w której prowadzone będą szkolenia dla niezależnych serwisów elektronarzędziowych oraz pracowników punktów zajmujących się sprzedażą maszyn Tryton i Vulcan Concept.

Badania i rozwój

Profix od pierwszych dni działalności kładł duży nacisk na kwestię jakości oferowanych produktów. W pierwszych latach działalności w strukturach organizacyjnych firmy funkcjonowała komórka kontroli jakości. Z biegiem czasu została ona przekształcona w dział badań i kontroli jakości. Zatrudnieni w niej inżynierowie oprócz stałej kontroli powtarzalności jakości produktów pochodzących z nowych dostaw, zajmują się badaniem prototypów nowych narzędzi. Sprawdzają ich cechy wytrzymałościowe i materiałowe. Na podstawie, wyników badań dział zakupów może dokonać wyboru najlepszych z punktu widzenia klienta ostatecznego rozwiązań. Przeprowadzając się do nowej części budynku jednostka kontrolno-badawcza Profix znacznie powiększyła swój powierzchniowy stan posiadania. Nowy metraż pozwolił na zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich urządzeń pomiarowych i testowych oraz złożenia zamówienia na kolejne specjalistyczne mierniki i testery. W ciągu najbliższych miesięcy w oparciu o nową infrastrukturę badawczą będzie można jeszcze dokładniej kontrolować jakość i trwałość narzędzi, elektronarzędzi i artykułów BHP. Asortyment będzie rozwijany w oparciu o rzeczowe informacje pochodzące z własnych obiektywnych, drobiazgowych badań.

Usługi dodatkowe

Dział logowania, popularnie zwany hafciarnią to najmłodsza jednostka organizacyjna w strukturze Profix. Został powołany do życia w styczniu 2016 roku. W pierwszym okresie działania dysponował podstawowym parkiem maszynowym. Jednak wygoda jaką niesie ostatecznym klientom możliwość znakowania odzieży bezpośrednio u jej producenta zyskała dużą grupę zwolenników. Z nowej usługi zdecydowało się skorzystać wielu klientów. Już pod koniec 2016 roku zaszła konieczność rozbudowy parku maszynowego. Nowe możliwości, większa wydajność oraz krótsze terminy realizacji zadziałały i liczba klientów zainteresowanych znakowaniem odzieży znacznie się powiększyła. Ponownie zwiększono liczbę maszyn oraz załogi. Szybko jednak zdecydowanie większa skala zamówień wyczerpała możliwość dalszego rozwoju tego działu.

Podejmując decyzję o rozbudowie oraz wydzieleniu cześci usługowej wzięto pod uwagę potrzeby działu logowania. Tak zaprojektowano pomieszczenia, rozkład oraz co najważniejsze ich liczbę, aby możliwy był dalszy rozwój zaplecza maszynowego w perspektywie jeszcze większej liczby zamówień.

Magazyn

Oddane do użytku nowe powierzchnie magazynowe są w tej chwili zagospodarowywane i włączane do informatycznego systemu logistycznego. Dodawane są nowe lokalizacje. Po zakończeniu tych prac i po zamontowaniu regałów wysokiego składowania rozpocznie się normalna eksploatacja. Nowe miejsca paletowe pozwolą w kolejnych latach na dalsze rozbudowanie oferty narzędzi, elektronarzędzi i artykułów BHP. Poprawią także dostępność tzw. produktów sezonowych w kulminacyjnych okresach. Z punktu widzenia ostatecznego użytkownika produktów oznaczonych markami własnymi Profix – nowe powierzchnie to jeszcze większy wybór specjalistycznych narzędzi, jeszcze ciekawsza oferta i jeszcze więcej nowości.

Prace wykonane w trakcie pierwszego etapu rozbudowy przygotowały Profix do kolejnych inwestycji. Firma w każdej chwili może przystąpić do II etapu rozbudowy i dodatkowo powiększyć powierzchnię magazynową i jeśli zajdzie potrzeba także biurową.

Wrześniowe uroczystości

W uroczystości otwarcia nowej hali magazynowej wzięli udział przedstawiciele mazowieckich władz samorządowych oraz firm odpowiedzialnych za przeprowadzenie inwestycji. Liczną grupę stanowili pracownicy Profix. Wstęgę uroczyście przeciął prezes firmy Krzysztof Sobieraj.

W dalszej części uroczystości odczytany został okolicznościowy list od marszałka województwa mazowieckiego. Adam Struzik podziękował organizatorom za zaproszenie na uroczystość oraz pogratulował osiągnięcia jakim jest otwarcie nowego obiektu logistycznego. Podkreślił, że rozbudowa magazynu świadczy, o tym że produkty dostarczane przez Profix mają swoje stałe miejsce w strukturze dostaw narzędzi w tej części Europy.  Zdaniem marszałka województwa na uznanie zasługuje również fakt, że narzędzia firmy wprowadzane są na rynek pod markami własnymi, a dobry odbiór ze strony klientów świadczy o ich dobrej jakości i rosnącym zaufaniu do firmy. W swoim wystąpieniu wójt gminy Czosnów zwrócił uwagę, na to, że Profix jest jednym z większych pracodawców w regionie, jest otwarty na potrzeby społeczności lokalnej i często wspomaga ją uczestnicząc w akcjach o charakterze charytatywnym i rozrywkowym.

Swoje wystąpienia mieli przedstawiciele powiatu nowodworskiego. Bardzo miłym zaskoczeniem dla zgromadzonych było odznaczenie Lecha Pyrżaka  oraz Krzysztofa Sobieraja medalem pamiątkowym „Pro Masovia” – najwyższą odznaką województwa mazowieckiego. Medal przyznano za wkład w rozwój powiatu nowodworskiego i gminy Czosnów.

Uroczystość uświetnił występ Pawła Burczyka. Na ten wieczór nowa hala magazynowa przeobraziła się bowiem w widownię teatralną, a na profesjonalnej scenie wystawiono przedstawienie pt. „Cztery tony podłogi”. Uroczystość zakończył natomiast efektowny pokaz sztucznych ogni, który na blisko 10 minut rozświetlił niebo nad centrum logistycznym Profix.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

open