Home News OSOBOWOŚCI BRANŻY
OSOBOWOŚCI BRANŻY
0

OSOBOWOŚCI BRANŻY

0
0

Mija 15 lat, odkąd „Builder” nagradza najlepsze firmy budowlane za ich osiągnięcia w danym roku, skuteczność zarządzania, stabilność i rzetelność prowadzonej działalności, dobre wyniki oraz innowacyjność oferowanych usług i rozwiązań. Na czele firm uhonorowanych wyróżnieniem stoją nietuzinkowe osoby, które współtworzą ich sukces, przyczyniają się do rozwoju, potrafią udźwignąć ciężar odpowiedzialności, imponują odwagą, wytrwałością, determinacją i biznesową intuicją. Zasługują na miano OSOBOWOŚCI BRANŻY. W niniejszym numerze kontynuujemy prezentację wyróżnionych w tym roku laureatów tego prestiżowego wyróżnienia za 2017 rok. Mamy przyjemność przedstawić niekwestionowane OSOBOWOŚCI BRANŻY.

Tomasz Mikołaj Konior Założyciel i Główny Projektant KONIOR STUDIO

Architekt i urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz założyciel i główny projektant w autorskim biurze KONIOR STUDIO. Pasjonat muzyki oraz miasta. W architekturze ceni adekwatność wynikającą z potrzeb człowieka w kontekście czasu i miejsca, natury i kultury. Autor i współautor ponad 150 projektów o różnej skali oraz tematyce. Do najbardziej znanych należą obiekty związane z muzyką, m.in. Centrum „Symfonia” przy Akademii Muzycznej w Katowicach oraz jak dotąd najcenniejsza referencja: Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach z największą w Polsce salą koncertową. Gmach otwarty w 2014 roku już po pierwszym sezonie został zaliczony do światowej czołówki. Dzięki wzajemnemu zaufaniu zdobytemu podczas realizacji siedziby NOSPR kontynuuje współpracę z japońskim partnerem Nagata Acoustics przy kolejnych projektach, m.in. Zespole Szkół Muzycznych w Warszawie oraz Filharmonii w Brnie.

Tomasz Konior jest laureatem wielu prestiżowych konkursów architektonicznych i nagród, m.in. Medalu Gloria Artis (2015), Nagrody Roku Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii Architekt (2016), „Lider Dostępności” – Nagrody Towarzystwa Urbanistów i Stowarzyszenia Integracja. Trzykrotnie nominowany do europejskiej nagrody Miesa Van der Rohe. Jest członkiem Śląskiej Okręgowej Izby Architektów, Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP, gdzie w kadencji 2012–2015 pełnił funkcję Przewodniczącego Zespołu Koordynacyjnego Sędziów Konkursowych. W latach 2015–2018 zasiadał w Radzie Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie.

Janusz Komurkiewicz Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO

Absolwent Politechniki Krakowskiej oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. Od 1994 r. należy do ścisłego zespołu twórców FAKRO. Zaczynał jako kierownik działu Promocji i Reklamy, a w 2008 r. został Dyrektorem Marketingu Polska. Dzisiaj Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO.

Od 2008 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Związku Polskie Okna i Drzwi – organizacji zrzeszającej producentów, dostawców i dystrybutorów stolarki budowlanej. Dzięki wspólnym staraniom firmy FAKRO oraz Związku Polskie Okna i Drzwi pod jego kierownictwem branża stolarki budowlanej uznana została za polską specjalność eksportową i objęta specjalnym programem Ministerstwa Gospodarki – Branżowym Programem Promocji. Prywatnie zapalony narciarz i żeglarz. Swoje pasje sportowe realizuje również w działalności firmowej. W ramach marketingowej działalności firmy FAKRO jest organizatorem m.in. Narciarskich Mistrzostw Polski Branży Budowlanej, Narciarskich Mistrzostw Świata Dekarzy oraz Mistrzostw Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim.

Ryszard Florek Prezes Zarządu FAKRO

Współzałożyciel i prezes FAKRO – wicelidera na światowym rynku okien dachowych. Założona przez niego na początku lat 90. firma specjalizuje się w produkcji okien dachowych, schodów strychowych oraz elementów zabudowy poddaszy. Do oferty w 2016 roku dołączyły drewniano-aluminiowe okna pionowe. W ciągu 27 lat z małego rodzinnego zakładu FAKRO rozwinęło się w międzynarodową korporację z około 15-procentowym udziałem w rynku globalnym.

Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Budownictwa Lądowego. Za swoją działalność wielokrotnie był wyróżniany. Laureat nagrody Przedsiębiorca Roku 2010 w konkursie organizowanym przez Ernst & Young. Dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP w 2003 i 2011 r. – m.in. za „szczególny wkład w budowanie prestiżu polskiej gospodarki w krajach UE”. Zdobywca zaszczytnego tytułu Przedsiębiorcy 25-lecia Wolności RP. Stworzył firmę globalną, angażuje się w działania na rzecz rozwoju polskiej gospodarki. W trosce o polską wspólnotę ekonomiczną w 2010 roku powołał Fundację Pomyśl o Przyszłości, która stawia sobie za cel zainteresowanie Polaków gospodarką oraz budowanie kapitału społecznego (więcej na stronie www.pomysloprzyszlosci.org).

Paweł Piasecki, Rafał Piasecki Współwłaściciele Grupy METALTECH – PIASECKI


Paweł Piasecki, magister inżynier mechanik – absolwent Wydziału Mechaniki Precyzyjnej (obecnie Mechatroniki) Politechniki Warszawskiej oraz Podyplomowego Studium Menadżerskiego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Rafał Piasecki – absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie. Swoją drogę zawodową rozpoczęli w 1986 r., w odstępie kilku miesięcy. Od pierwszego dnia pracy związani z firmą rodzinną. Zakład Mechaniczny w Czosnowie, bo o nim mowa, powstał w 1981 r., by po prawie czterdziestu latach przekształcić się w zespół spółek tworzących obecnie Grupę METALTECH – PIASECKI. Są to Zakłady Mechaniczne, Zakłady Konstrukcji Stalowych oraz Zakłady Zabezpieczeń Antykorozyjnych zlokalizowanych w centralnej Polsce w trzech miastach: Ciechanów, Czosnów, Płońsk. Tak jak następowały przekształcenia i rozbudowa współpracujących ze sobą spółek, tak też zmieniała się rola Pawła i Rafała Piaseckich w zarządzaniu, kreowaniu polityki oraz strategii firmy. Obecnie pełnią funkcje zarządcze i właścicielskie w poszczególnych spółkach wchodzących w skład Grupy METALTECH – na co dzień współpracujących z dużymi firmami i koncernami z kilkunastu krajów całego świata. Paweł Piasecki jako Prezes Cynkowni Ogniowej w Ciechanowie przez kilka kadencji był członkiem zarządu i wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Cynkowniczego. Rafał Piasecki jest obecnie wiceprezesem PCK – Oddział w Ciechanowie. Obaj aktywnie działają na rzecz wspierania ochrony środowiska, sportu i pomocy humanitarnej. Za swoją działalność Piaseccy, zarządzający dużą rodzinną firmą, zdobyli wiele nagród – w ostatnim okresie: nagroda I stopnia w konkursie PZiTB Budowa Roku 2016, nagroda Budowlana Firma Roku 2017, a także Osobowość Branży Budownictwo 2017. Paweł i Rafał – różne charaktery, różne upodobania i różne zainteresowania. Paweł – pasjonat mocnych wrażeń – triathlonu, entuzjasta gór i dobrego filmu. Rafał od wielu lat aktywnie uczestniczący w obszarze łowiectwa obejmującym racjonalne gospodarowanie zwierzyną, ochronę środowiska, a także strzelectwo myśliwskie i kynologię. Miłośnik wysokich gór i entuzjasta długich wycieczek rowerowych.

Andrzej Wójcik Prezes Zarządu Izodom 2000 Polska

Magister inżynier, absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wydziału Melioracji Wodnych (specjalność: budownictwo wodne i ziemne). Innowator i konstruktor. Firmę Izodom założył w 1991 roku. Do dziś to przedsiębiorstwo rodzinne z kapitałem wyłącznie polskim, które oferuje produkty od fundamentu aż po dach i dowodzi, że domy powstają w kilka dni oraz pozwalają obniżyć zapotrzebowanie energetyczne nawet 20-krotnie. Andrzej Wójcik jest nie tylko Prezesem firmy, ale także pomysłodawcą wszystkich jej produktów. Izodom ma ponad 19000 budynków referencyjnych w 42 krajach na 4 kontynentach i 3 fabryki. Wśród licznych wyróżnień dla firmy znajdują się: I nagrodaw kategorii Małe Przedsiębiorstwo Eksportujące; złota odznaka „Zasłużony dla Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych”; Certyfikat „Solidny Partner”; wyróżnienie Białoruskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa za oryginalność, jakość oraz asortyment wyrobów; Certyfikat „GreenEvo”; godło promocyjne „Teraz Polska” i wiele innych.

Piotr Dauksza Prezes Zarządu H+H Polska


Z branżą materiałów budowlanych związany od początku kariery zawodowej. Od 2013 roku jest Prezesem Zarządu firmy H+H Polska, będącej częścią duńskiej Grupy H+H, jednego z wiodących producentów oraz dostawców elementów ściennych z betonu komórkowego i silikatów w Europie. Odpowiada za strategię rozwoju firmy. Od chwili objęcia sterów wprowadził dużo innowacyjnych zmian, które szybko dały wymierny biznesowo efekt w postaci wzrostu sprzedaży i rentowności spółki. Sprawnie i z powodzeniem przeprowadził proces przejęcia oraz konsolidacji spółki w roku 2015 z Grupą Prefabet, a w roku 2018 z Grupą SILIKATY. Zdobywanie doświadczenia zawodowego rozpoczął w 1988 r. jako kierownik budowy w Hydrobudowie-1 przy budowie warszawskiego metra. Ponad dwadzieścia lat zarządza firmami z branży materiałów budowlanych, m.in. Isover (Saint-Gobain), Weber (Saint-Gobain), maxit (HeidelbergCement Group), Optiroc (Scancem Group), Comap (Groupe Legris Industries). Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej 1988 oraz Programu Management 2005 na Harvard Business School (Canadian Management Institute). Piotr Dauksza jest również Wiceprezesem Stowarzyszenia Producentów Betonów SPB, Szefem Sekcji Autoklawizowanego Betonu Komórkowego, oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia Producentów Silikatów „Białe Murowanie”.

dr inż. Artur Kisiołek Prezes Zarządu KONBET Poznań


Menedżer i naukowiec – doktor nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki. Od ponad 10 lat związany z branżą budowlaną, w roku 2012 objął funkcję prezesa zarządu firmy Konbet Poznań oraz równolegle od 2013 jest prezesem zarządu firmy Fabryka Stropów. Łączy zainteresowania naukowe z zawodowymi, zajmuje się m.in. kwestiami marketingu na rynku B2B. Nadał osobowość produktom prefabrykacji betonowej, kreując takie marki systemów stropowych, jak SMART oraz VECTOR. W 2017 r. wydał monografię pt. Polski rynek systemów stropowych, pierwszą w Polsce analizę rynku tego rodzaju produktów. Jest twórcą platformy internetowej Stropy.pl umożliwiającej uzyskanie kompleksowych informacji na temat systemów stropowych, ich porównanie, wycenę i zamówienie u kilkunastu producentów stropów na terenie całego kraju.

open