Home News Olivia Business Centre z nowym projektem wspierającym oliwską społeczność
Olivia Business Centre z nowym projektem wspierającym oliwską społeczność
0

Olivia Business Centre z nowym projektem wspierającym oliwską społeczność

0
0

Oliwski Budżet Sąsiedzki (OBS) to projekt wsparcia finansowego dla inicjatyw zgłaszanych przez mieszkańców dzielnicy. Jego celem jest podniesienie jakości ich życia, modernizacja otaczającej przestrzeni oraz wprowadzanie rozwiązań, które rozwiną lokalne interakcje.

Zależy nam na wsparciu inicjatyw, które są ważne dla samych mieszkańców. Oczywiście wzorujemy się na budżecie obywatelskim, który pozwala przejąć inicjatywę mieszkańcom i wskazać istotne dla nich obszary, jednak nasza inicjatywa ma mieć wymiar bardzo lokalny, dzięki któremu zostaną dofinansowane inicjatywy o stricte oliwskim charakterze. Zachęcamy stowarzyszenia, fundacje, organizacje pożytku publicznego, ale także mieszkańców do zgłaszania propozycji działań, które mogą zostać objęte dofinansowaniem. Zależy nam, aby były to inicjatywy z obszaru edukacji, rekreacji czy zdrowia, ale inicjatywa należy do samych mieszkańców. – mówi Marta Moksa, dyrektor komunikacji wewnętrznej Olivii Business Centre.

Pierwszy Oliwski Budżet Sąsiedzki to projekt pilotażowy, który ma określić zapotrzebowanie oliwskiej społeczności na takie inicjatywy, dlatego w pierwszej edycji dofinansowane zostaną dwa projekty w kwocie 6 tys. zł każdy, a jeżeli zainteresowanie środowiska potwierdzi zasadność realizacji kolejnych edycji, to w następnych odsłonach OBS zostanie rozszerzona liczba projektów, które będą mogły otrzymać dofinansowanie. Wsparciem mogą zostać objęte zarówno projekty miękkie (szkolenia, kursy czy organizacja spotkań) ale również infrastrukturalne, które na trwałe wpiszą się w charakter oliwskiej przestrzeni. Mogą to być renowacje, odtworzenia bądź nowe instalacje, zgłoszone przez mieszkańców.

Nabór wniosków rusza 20 lipca i potrwa do końca sierpnia br. Za wybór dofinansowanych wniosków odpowiedzialne będzie jury składające się z lokalnych aktywistów, społeczników, ludzi kultury i przedsiębiorców. Ogłoszenie wyników pierwszego Oliwskiego Budżetu Sąsiedzkiego odbędzie się w połowie września, a wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej projektu. Wnioski można składać na formularzu aplikacyjnym, który dostępny jest na stronie https://www.oliviacentre.com/oliwski-budzet-sasiedzki/ Na tej stronie znajdują się również wszystkie szczegóły Oliwskiego Budżetu Sąsiedzkiego.

open